Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2014, 11:19

autor: Góral

Quantum Break - nad grą pracują aktorzy z Władcy Pierścieni i X-Men

Twórcy gry Quantum Break poinformowali, że w pracach nad produkcją uczestniczą dwaj popularni aktorzy - Dominic Monaghan i Shawn Ashmore. Pierwszy znany jest z roli hobbita Merry'ego z filmowej trylogii Władca Pierścieni, a drugi to Iceman z filmów X-Men.

W Quantum Break akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. - Quantum Break - nad grą pracują aktorzy z Władcy pierścieni i X-Men - wiadomość - 2014-11-24
W Quantum Break akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby.

Studio Remedy Entertainment poinformowało w serwisie społecznościowym Twitter, że do pracy przy grze akcji Quantum Break zatrudniono dwóch aktorów – Dominica Monaghana (znany m.in. z serialu Zagubieni i filmowej trylogii Władca Pierścieni, w której wcielił się w hobbita Merry’ego) oraz Shawna Ashmore’a (Iceman z filmów X-Men), którzy uczestniczyli już w sesji mo-cap w studiu w Los Angeles. Ciężko stwierdzić, jaki wpływ będą mieli obaj panowie na finalną wersję wyczekiwanej przez fanów nowego Xboksa strzelanki, ale z pewnością ich udział w produkcji ma znaczenie marketingowe. Quantum Break ukaże się w przyszłym roku (nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery) wyłącznie na konsoli Xbox One.

Quantum Break - nad grą pracują aktorzy z Władcy pierścieni i X-Men - ilustracja #2Quantum Break to gra akcji, w której wcielamy się w postaci dysponujące możliwością manipulowania czasem. W wyniku nieudanego eksperymentu na fikcyjnej uczelni North Eastern U.S. Riverport University bohaterowie nie tylko zyskali swoje moce, ale także wywołali na świecie anomalie czasowe. Naszym zadaniem będzie pomóc im naprawić katastrofalny błąd.

Rozgrywka opierać ma się głównie na wykorzystywaniu manipulacji czasem, ale w wielkim stopniu przypominać ma tradycyjne strzelanki TPP. Podczas walki wykorzystamy więc broń palną, ale będziemy także poruszać się szybciej od przeciwników, czy też „łapać” ich w pola czasowe. Jak to wszystko wygląda w rzeczywistości, zobaczycie na nagraniu wideo z zeszłego miesiąca.

Za produkcję odpowiada znany większości graczy zespół Remedy Entertainment. Fińskie studio, założone w 1995 roku, ma na swoim koncie m.in. gry z serii Max Payne oraz dwie odsłony Alana Wake'a.

Quantum Break - Dominic Monaghan i Shawn Ashmore podczas sesji mo-cap.
Quantum Break - Dominic Monaghan i Shawn Ashmore podczas sesji mo-cap.