Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 24 listopada 2014, 11:36

Gunbrick – nowa platformówka autorów Icebreaker: A Viking Voyage

Znane z wyśmienitej gry logicznej Icebreaker: A Viking Voyage studio Nitrome zapowiedziało swój kolejny projekt, którym będzie nietypowa platformówka Gunbrick.

Autorzy jednej z najlepszych mobilnych gier logicznych, czyli Icebreaker: A Viking Voyage, kontynuują swoją ekspansję na rynek mobilny. Studio Nitrome właśnie ujawniło swój kolejny projekt, którym okazała się nietypowa platformówka Gunbrick.

Oficjalne informacje na temat gry są bardzo skromne. Twórcy zapowiadają pełną humoru kampanię, której akcja osadzona zostanie w przedziwnym świecie przyszłości, gdzie ludzkość porzuciła samochody na rzecz uzbrojonych metalowych pudeł. Podczas zabawy napotkamy wiele wyzwań zręcznościowych i ciekawe zagadki, a rozgrywkę wzbogacą liczne animowane scenki przerywnikowe.

Na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje, ale w rzeczywistości o grze wiemy znacznie więcej. Gunbrick jest bowiem rozwinięciem pomysłów, które Nitrome zaprezentowało w prostej przeglądarkowej miniaturce tym samym tytułem, wydanej dwa lata temu po raptem kilku dniach produkcji. Była to nietypowa platformówka, w której kierowaliśmy kostką potrafiącą przewracać się tylko o 90 stopni w każdą stronę. Ponadto na jednym z jej boków mieliśmy zainstalowane działko, które służyło zarówno do atakowania wrogów, przełączania przycisków, jak i wznoszenia kostki w powietrze.

Ten prosty system musiał nam wystarczyć do pokonania szeregu rozbudowanych poziomów, na których naszym zadaniem było zawsze dotarcie z punktu startowego do mety. Wersja komercyjna zaoferuje znacznie więcej map, lepszą grafikę oraz sporo nowych pomysłów, ale sądząc po zwiastunie sam rdzeń rozgrywki pozostanie bez większych zmian.

Gunbrick zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na razie nie znamy konkretnej daty premiery, ale autorzy obiecują, że nie będziemy musieli czekać długo.

Gunbrick – zagraj w darmowy przeglądarkowy prototyp