Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2014, 15:35

Quantum Break - obejrzyj 16-minutowy zapis rozgrywki

Studio Remedy Entertainment wypuściło nowy 16 minutowy zapis rozgrywki z Quantum Break, będący znacznie rozszerzoną wersją materiały opublikowanego podczas targów gamescom.

Quantum Break w skrócie:
  • Twórcy: Remedy Entertainment
  • Gatunek: gra akcji
  • Platforma docelowa: Xbox One
  • Planowana data premiery: 2015 r.

Quantum Break, czyli najnowszy projekt studia Remedy Entertainment, był pokazywany w grywalnej postaci podczas tegorocznych targów gamescom. W ich trakcie opublikowano imponujący ośmiominutowy zapis rozgrywki. Okazuje się jednak, że nie objął on całego dema, z jakim twórcy stawili się na targach. Teraz autorzy wypuścili znacznie rozszerzoną, szesnastominutową wersję tej prezentacji.

Przypomnijmy, że Quantum Break to kolejna gra akcji twórców serii Max Payne i Alan Wake. W planach jest obecnie wyłącznie wersja na Xboksa One. Produkcję finansuje firma Microsoft, która chce, aby był to jeden z tytułów potrafiących przekonać graczy do zakupu tej konsoli. Fabuła zostanie podzielona na odcinki i osadzona w niedalekiej przyszłości. Akcja rozpocznie się gdy eksperyment naukowy zakończy się wypadkiem, w wyniku którego trójka naukowców zyska moce manipulowania czasem. Historia będzie opowiadana zarówno poprzez sekwencje podczas rozgrywki, jak i filmiki z aktorami, które zostaną tak dobrane, aby oddawać decyzje graczy w trakcie kampanii.

Pod względem mechanizmów zabawy gra będzie tym, co Remedy umie najlepiej, czyli dynamiczną strzelanką, w której akcję zobaczymy z kamery umieszczonej za plecami postaci. Potyczki urozmaicą moce bohaterów, jak również częste anomalie czasoprzestrzenne, czyniące pola bitewne bardziej nieprzewidywalnymi miejscami.

  1. Quantum Break - co zaserwują nam twórcy gry Alan Wake i serii Max Payne? (zapowiedź)