Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 października 2014, 10:30

autor: Adrian Werner

Resident Evil HD - 30 minut zapisu rozgrywki

W sieci pojawiły się dwa nowe filmiki z Resident Evil HD, które w sumie oferują ponad pół godziny rozgrywki z remake’a klasycznego survival horroru firmy Capcom.

Resident Evil HD w skrócie:
  • Twórcy: Capcom
  • Gatunek: survival horror
  • Platforma docelowa: PC, X360, PS3, XONE, PS4
  • Planowana data premiery: 2015 r.

Na początku sierpnia firma Capcom zapowiedziała Resident Evil HD, czyli remake pierwszej części tego popularnego cyklu survival horrorów. Miesiąc później wypuszczono krótki zwiastun, ale trudno było po nim ocenić jak gra się będzie prezentowała w akcji. Teraz do sieci trafiły dwa obszerne materiały video, które łącznie oferują pół godziny zapisu rozgrywki. Wynika z nich, że fanów gatunku czeka dużo dobrej zabawy.

Przypomnijmy, że premierowa odsłona cyklu Resident Evil ukazała się w 1996 roku na konsolę PlayStation, a potem została przeniesiona na wiele innych platform. Nie był to pierwszy survival-horror, ale dopiero wielki sukces tej gry (pierwsze wydanie rozeszło się w ponad 5 mln egzemplarzy), zainspirował tłumy innych deweloperów do dalszego rozwijania tej kategorii. Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy remake tego klasyka – ten tytuł przypada wersji na Gamecube z 2002 roku. Do tej pory sprzedaż gry we wszystkich edycjach przekroczyła 11 milionów sztuk.

Resident Evil HD pozostanie wierny pierwowzorowi. Otrzymamy zatem statyczne ujęcia kamer i typowo survival horrorową rozgrywkę. Dostępny będzie nowy system sterowania wykorzystujący gałki analogowe, ale dla tradycjonalistów przewidziano także opcję włączenia starego systemu, w którym kontrolowanie postaci przypominało jazdę czołgiem. Znacznemu ulepszeniu ulegnie oczywiście oprawa graficzna. Fundamentem jest tutaj remake z Gamecube, ale jednocześnie wszystkie modele oraz tła z niego przeszły dodatkowy lifting, a twórcy nie zapomnieli także o zapewnieniu wsparcia dla rozdzielczości szerokooekranowych.

Powrót do klasycznej pierwszej odsłony cyklu jest czymś, na co czeka wielu graczy. Pierwowzór mocno już się zestarzał, a remake sprzed dwunastu lat nigdy nie wyszedł poza konsolę firmy Nintendo. Resident Evil HD umożliwi więc młodszym graczom zapoznanie się w niezwykle istotną częścią historii branży i może być także ciekawą propozycją dla weteranów pragnących przypomnieć sobie stare dobre czasy, gdy główne odsłony cyklu nie były prostymi strzelankami.

  1. Capcom – oficjalna strona firmy

Ostatnia aktualizacja: 2014-10-26

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Resident Evil HD

Resident Evil HD