Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2017, 09:06

Quantum Break zaczęło żywot jako Alan Wake 2

W niedawnym wywiadzie Sam Lake ze studia Remedy Entertainment zdradził, że Quantum Break rozpoczęło żywot jako Alan Wake 2. Wydawca gry, czyli firma Microsoft, chciał jednak marki na własność, dlatego deweloperzy zdecydowali się opracować coś nowego.

Quantum Break powstało zamiast gry Alan Wake 2. - Quantum Break zaczęło żywot jako Alan Wake 2 - wiadomość - 2017-05-27
Quantum Break powstało zamiast gry Alan Wake 2.

Sam Lake ze studia Remedy Entertainment udzielił ciekawego wywiadu serwisowi Eurogamer. Lake potwierdził wcześniejsze doniesienia, że wbrew nadziejom niektórych fanów, następna gra zespołu, na razie funkcjonująca jako Projekt 7, nie jest kontynuacją Alan Wake. Mimo to deweloperzy darzą tę markę dużym sentymentem i w przyszłości chcieliby do niej powrócić.

Lake zdradził również, że Quantum Break rozpoczęło żywot jako Alan Wake 2. Firma Microsoft chciała jednak własnej marki, gdyż prawa do serii Alan Wake były własnością Remedy Entertainment. Dlatego autorzy wzięli technologię oraz pomysł na rozbicie kampanii na epizody przeplatane wzorowanymi na serialach telewizyjnych scenkami z aktorami, a następnie na tych fundamentach zbudowali coś zupełnie nowego.

Quantum Break zakończyło dziesięcioletnią współpracę studia z firmą Microsoft. Deweloperzy nie wykluczają, że w przyszłości mogą ponownie opracować jakiś projekt na wyłączność, ale obecnie chcą się nacieszyć swobodą twórczą. Pomoże w tym szykowane wejście na giełdę. W ten sposób studia Starbreeze oraz CD Projekt RED zyskały spore środki na rozwój bez utraty niezależności i Remedy Entertainment chce powtórzyć te sukcesy.

Obecnie studio pracuje nad dwoma grami. Poza nieujawnionym Projektem 7, zespół zajmuje się także tworzeniem kampanii fabularnej do strzelanki CrossFire 2. Autorzy obiecują, że będzie ona prezentowała poziom, do którego przyzwyczaili się fani Remedy Entertainment, oferując obszerną zawartość i ciekawie opowiedzianą historię.

Warto na koniec wspomnieć, że podczas imprezy Digital Dragons jeden z naszych redaktorów nagrał własny wywiad z Samem Lake’m. Opracowany na tej podstawie materiał video opublikujemy w przyszłym tygodniu na TVGRY.pl. Na razie wspomnimy jedynie, że deweloper przyznał, że ma pomysł na nową odsłonę cyklu Max Payne.

  1. Oficjalna strona studia Remedy