Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2016, 13:00

autor: Arantasar

Shadow Warrior 2 – zobacz ponad dwadzieścia minut soczystej rozgrywki z E3

Serwis Eurogamer opublikował ponad dwudziestominutowy materiał z gry Shadow Warrior 2, pochodzący z dema prezentowanego w trakcie targów E3. Ta pierwszoosobowa gry akcji warszawskiego studia Flying Wild Hog zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Portal Eurogamer udostępnił ponad dwudziestominutowy materiał z gry Shadow Warrior 2. Pochodzi on z wersji demonstracyjnej prezentowanej podczas zakończonych niedawno targów E3. Nie mogło zabraknąć ogromnych przeciwników, potężnych broni oraz bezkompromisowej walki. Wszystkiemu towarzyszy odpowiednio agresywna muzyka.

Tytuł stanowi rozwinięcie koncepcji wypracowanej w pierwszej części odświeżonego cyklu, wydanej w 2013 roku. W związku z tym możemy spodziewać się usprawnienia sprawdzonych rozwiązań i powiększenia dostępnej zawartości. Otrzymamy zatem szereg nowych przeciwników oraz uzbrojenia – od karabinów, poprzez strzelbę, po łuk i różne rodzaje broni białej. Oprócz tego deweloperzy przygotowują zestaw dodatkowych umiejętności – dzięki którym będziemy mogli np. ukryć się w cieniu lub unieruchomić wrogów nabijając ich na wyrastające z ziemi kolce.

Shadow Warrior 2 zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One. - Shadow Warrior 2 – zobacz ponad dwadzieścia minut soczystej rozgrywki z E3 - wiadomość - 2016-06-26
Shadow Warrior 2 zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Warto przypomnieć, że tytuł zaoferuje szereg elementów tworzonych proceduralnie. Losowo generowane będą nie tylko obrażenia (co pozwoli na zranienie dowolnej części ciała przeciwnika) i znajdowane przedmioty, ale też całe poziomy, wliczając w to porę dnia i warunki pogodowe. System ten został zainspirowany rozwiązaniami obecnymi w serii Diablo – poszczególne plansze będą zszywane z kilkunastu elementów wpisujących się w dany projekt lokacji.

Nie zabraknie też innych elementów gier RPG. W trakcie kampanii będziemy odwiedzać wycinek miasta, którego mieszkańcy zlecą nam różne zadania – oprócz tych związanych z główną ścieżką fabularną trafimy także na questy poboczne oraz generowane losowo wyzwania. Same mapy także mają być bardziej otwarte i umożliwiać różne sposoby prowadzenia rozgrywki.

Gra zawiera też szereg wątków humorystycznych. Oprócz odzywek i komentarzy głównego bohatera, czy nawiązań do innych klasycznych produkcji, na początku materiału możemy również zobaczyć gwiazdy ułożone w pewnym „bluźnierczym” porządku.

Shadow Warrior 2 zmierza na komputery osobiste oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Nie znamy jednak jeszcze daty premiery.