Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2016, 14:25

autor: Adrian Werner

Firefly Online zostało skasowane?

Oparta na kanwie kultowego serialu telewizyjnego gra MMO Firefly Online ma poważne problemy produkcyjne. Pojawiły się spekulacje, że projekt mógł zostać po cichu skasowany.

Firefly Online, czyli gra MMO osadzona w świecie kultowego dla fanów science-fiction serialu telewizyjnego, ma wyjątkowo wyboisty cykl deweloperski. Ostatnie informacje sugerują, że może nie zakończyć się on premierą i zamiast tego projekt zostanie skasowany.

Fani marki Firefly nie mają najłatwiejszego życia. - Firefely Online zostało skasowane? - wiadomość - 2016-06-26
Fani marki Firefly nie mają najłatwiejszego życia.

Przypomnijmy, że Firefly Online zostało ujawnione w 2013 roku jako produkcja zmierzająca na pecety oraz urządzenia mobilne. Potem projekt zaliczał kolejne opóźnienia, a ostatnia data premiery była wyznaczona na ubiegły rok i termin ten także nie został dotrzymany. Długa cisza ze strony dewelopera, czyli studia Quantum Mechanix, sprawiła, że fani zaczęli podejrzewać, że produkcja mogła zostać skasowana. Trzy miesiące temu autorzy zapewnili na swoim profilu facebookowym, że prace wciąż trwają, ale potem znowu zapadli się pod ziemię.

Mimo to, wiadomość na Facebooku uspokoiła fanów, ale ich szczęście nie trwało długo. W maju współodpowiedzialne za projekt studio Spark Plug Games na pytanie o los Firefly Online odpowiedziało, że właściciel marki, czyli firma Fox, zabroniła im udzielania komentarzy w tej sprawie i zamiast tego wszystkie zapytania należy kierować do wspomnianej korporacji.

Ponadto kilka dni temu jeden z fanów twierdził, że skontaktował się z Quantum Mechanix i otrzymał odpowiedź, że Firefly Online zostało skasowane. Nie przytoczył żadnych dowodów, więc należy to traktować tylko jako niepotwierdzoną plotkę, ale w kontekście wcześniejszych wydarzeń te spekulacje nie wydają się mało prawdopodobne.

W każdym razie, dopóki nie otrzymamy oficjalnego potwierdzenia od firmy Fox lub studia Quantum Mechanix, fani nie powinni porzucać nadziei. Choć na wszelki wypadek mądrze byłoby oswoić się z myślą, że Firefly Online może nigdy nie ujrzeć światła dziennego.

  1. Oficjalna strona gry