Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 czerwca 2016, 15:20

autor: Arantasar

Red Dead Redemption na Xboksie One coraz bliżej?

Strona gry Red Dead Redemption w sklepie Xbox Store została zaktualizowana o informację dotyczącą kompatybilności. Nowe oznaczenie może sugerować, że w najbliższym czasie tytuł będzie grywalny także na konsoli Xbox One.

Nie cichną spekulacje dotyczące gry Red Dead Redemption i jej ewentualnej kontynuacji. Tym razem pretekstem do kreślenia kolejnych scenariuszy rozwoju marki stała się aktualizacja strony RDR w sklepie Xbox Store. W sekcji poświęconej kompatybilności pojawiła się ikona oznaczona jako „Xbox”. Brak uwzględnienia konkretnych modeli konsoli może oznaczać, że w najbliższym czasie produkcja zostanie udostępniona także na Xboksie One – a w przyszłości także na jego ulepszonych wersjach, zapowiedzianych podczas tegorocznych targów E3.

Plotek dotyczących gry Red Dead Redemption ciąg dalszy. - Red Dead Redemption na Xboksa One coraz bliżej? - wiadomość - 2016-06-26
Plotek dotyczących gry Red Dead Redemption ciąg dalszy.

Społeczność od dłuższego czasu oczekuje uwzględnienia gry Red Dead Redemption w ramach programu wstecznej kompatybilności. Produkcja była już dostępna w ramach akcji Xbox One Preview, a o tym, że jest grywalna, wiemy od lutego, jednak do tej pory nie mieliśmy żadnych oficjalnych informacji dotyczących jej udostępnienia.

Tym razem zamieszania narobiła ikona kompatybilności tytułu. - Red Dead Redemption na Xboksa One coraz bliżej? - wiadomość - 2016-06-26
Tym razem zamieszania narobiła ikona kompatybilności tytułu.

W związku z aktualizacją na stronie sklepu Microsoft Store internauci rysują kilka możliwych scenariuszy. Po pierwsze, tytuł może trafić do programu wstecznej kompatybilności w takiej formie, w jakiej znamy go z wydania na konsolę Xbox 360. Otwarte pozostanie w tym wypadku pytanie, czy zostanie uwzględnione także rozszerzenie Undead Nightmare. Niektórzy spodziewają się także, że gra trafi do lipcowej oferty usługi Games with Gold. Po drugie, być może wydanie na sprzęt o większych możliwościach technicznych doczeka się odświeżenia – wszak RDR jest tylko rok starsza od remasterowanego właśnie The Elder Scrolls V: Skyrim. Po trzecie, część społeczności obstawia, że firma Microsoft czeka na oficjalną zapowiedź gry Red Dead Redemption 2 (która – według plotek – miała odbyć się podczas zakończonych niedawno targów E3), aby dołączyć pierwszą część jako preorderowy bonus.

Sceptycy jednak studzą zapał. Ikonka dostępności gry Red Dead Redemption na „Xboksa” może oznaczać – po prostu – że jest ona grywalna na Xboksie 360. Szczególnie że ten sam symbol pojawia się w przypadku produkcji, które zostały wydane wyłącznie na sprzęt siódmej generacji. Ponieważ najprostsze wyjaśnienia okazują się najczęściej prawdziwe, najbezpieczniej założyć, że mamy do czynienia z uspójnieniem graficznej prezentacji oferty. W związku z tym za aktualizację mógł być odpowiedzialny algorytm komputerowy – bez ingerencji żadnego administratora. O ile faktycznie możemy spodziewać się uwzględnienia gry Red Dead Redemption w ramach kompatybilności wstecznej, to jednak nie warto z tego powodu robić sobie wielkich nadziei. Z dużym prawdopodobieństwem o dalszych planach studia Rockstar dowiemy się przy okazji imprezy gamescom, która odbędzie się w połowie sierpnia w Kolonii.