Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSANDPC
Okładka Firefly Online (AND)
OkładkaFirefly Online (AND)

Firefly Online

Firefly Online to gra cRPG z licznymi elementami strategii i tytułów z gatunku MMO, która została stworzona na podstawie serialu science-fiction o tytule Firefly. Wcielamy się w kapitana statku kosmicznego, zbieramy załogę i ruszamy na eksplorację przestrzeni międzygwiezdnej.

RPG | science fiction | turowe | MMORPG | kosmiczne | seriale TV | elementy strategiczne | MMO | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Firefly Online Premiera

anulowana

PC iOS AND

Gry podobne do Firefly Online

Space Marshals

CounterSpy

Xenowerk

Firefly Online to gra opracowana na podstawie serialu science-fiction Jossa Whedona pod tytułem Firefly, który był emitowany w 2002 roku przez stację Fox, lecz został zdjęty z anteny po zaledwie jednym sezonie, ku wielkiemu niezadowoleniu licznej rzeszy fanów. Wydana m.in. popularnych pecetach adaptacja gry, stanowi hybrydę strategii oraz cRPG, kładącą nacisk na wieloosobowe aspekty rozgrywki. Mamy tu do czynienia ze wspólnym dziełem studiów Quantum Mechanix i Spark Plug Games, korzystającym z oficjalnej licencji i wsparcia firmy Fox Digital Entertainment.

W grze wcielamy się w niedoświadczonego kapitana statku, który zbiera załogę, a następnie wyrusza na kosmiczne pogranicze (czyli uniwersum serialu - The Verse), by imać się różnych prac i zdobywać w ten sposób zasoby i pieniądze potrzebne do przetrwania. Każda postać na naszej jednostce jest opisana określonymi cechami osobowości, ma własną opinię na temat naszych poczynań i swoich współpracowników (może wyrazić niezadowolenie, a nawet zbuntować się), ponadto dysponuje określonymi umiejętnościami i wyposażeniem, które są ulepszane wraz z postępami w zabawie. To ostatnie dotyczy także statku – nic nie stoi na przeszkodzie, by modyfikować go, usprawniać i rozbudowywać. Należy też pamiętać o naprawach i uzupełnianiu zasobów dla załogi. Warto wspomnieć, że w grze do naszej dyspozycji oddano statki różnych rodzajów – nie jesteśmy ograniczeni do klasy Firefly, którą reprezentuje grająca pierwsze skrzypce w serialu Serenity.

Misje i zlecenia realizujemy zarówno w przestrzeni kosmicznej, jak i na powierzchniach planet. Nierzadko natykamy się na przeciwników (może dojść nawet do abordażu na nasz statek), co zazwyczaj kończy się – jeśli nie spróbujemy negocjacji i pokojowego rozwiązania konfliktu – walką. Starcia mają taktyczną głębię i toczone są w turach. Pokonawszy wrogów, zyskujemy punkty doświadczenia oraz łup znaleziony przy ciałach. A skoro mowa o przedmiotach, to warto wiedzieć, że twórcy pomyśleli także o systemie rzemiosła, pozwalającym nam wytwarzać ekwipunek na własną rękę. Co za tym idzie, nie mogło zabraknąć także dość rozbudowanych możliwości prowadzenia handlu.

Pomimo obecności słowa Online w tytule, w wersji pecetowej gra oferuje także możliwość zabawy dla samotników. W odróżnieniu od reprezentantów gatunku MMO, rozgrywkę toczymy w pojedynkę, a obecność innych graczy uwidacznia się tylko wtedy, kiedy sobie tego zażyczymy. Możemy na przykład podarować znajomemu nieprzydatny nam przedmiot albo wezwać na pomoc przyjaciela, jeśli nasz statek został uszkodzony i dryfuje bezwładnie w przestrzeni. Warto też wspomnieć o możliwości tworzenia własnych zleceń i udostępniania ich w rozgrywkach pozostałych członków społeczności skupionej wokół Firefly Online.

Omawiana produkcja oferuje w pełni trójwymiarową oprawę wizualną. Grafika została przygotowana na silniku Unity, oferującym przyzwoitą jakość grafiki, bez przesadnej liczby fajerwerków. Dzieło studiów Quantum Mechanix i Spark Plug Games oferuje funkcję crossplay. Oznacza to, że grać mogą ze sobą posiadacze wszystkich platform sprzętowych, na których ukazało się Firefly Online tzn. PC, Mac, iOS i Android.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Firefly Online: 12+

Firefly Online Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
PC
iOS
AND