Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2016, 10:35

autor: Adrian Werner

ARK: Scorched Earth - ukazał się płatny dodatek do ARK: Survival Evolved

Ukazało się ARK: Scorched Earth, czyli duże rozszerzenie do przebojowego ARK: Survival Evolved. Dodatek oferuje możliwość zabawy w pustynnej krainie, pełnej nowych zwierząt i wyzwań. Jest to dość kontrowersyjna premiera, zważywszy że "podstawka" nie wyszła jeszcze z wczesnego dostępu.

Studio Wildcard wypuściło ARK: Scorched Earth, czyli pierwszy duży dodatek do ARK: Survival Evolved. Rozszerzenie dostępne jest na razie tylko na PC, wymaga posiadania podstawowej wersji gry i kosztuje 19,99 euro, czyli około 87 złotych. Twórcy przygotowali pełną polską wersję językową. Warto wspomnieć, że samo ARK: Survival Evolved jest obecnie przecenione o 40% w serwisie Steam. Produkcję można teraz kupić za 16,79 euro (ok. 73 zł) i promocja ta dobiegnie końca 8 września.

Scorched Earth przenosi akcję do nowej krainy. W jej skład wchodzi sześć spalonych słońcem stref, wśród których znajdziemy wydmy, pustynię, góry, kaniony, ziemie niczyje oraz oazę. Każda z nich posiada odmienny ekosystem, w tym nowe typy zwierząt, z których wiele da się oswoić. Podczas zabawy gracze mogą m.in. tworzyć karawany za pomocą przypominającego wielbłądy gatunku Morellatop, lub latać na grzbietach wiwern.

Dodatek wzbogaca system craftingu o ponad pięćdziesiąt nowych przedmiotów, pozwalając graczom wytwarzać takie bronie, jak bicze, bumerangi, miotacze ognia czy piły łańcuchowe, oraz konstruować różne przydatne obiekty, w tym namioty, studnie, wiatraki i rafinerie ropy.

ARK: Scorched Earth przynosi również nowe wyzwania i zagrożenia. Gracze muszą m.in. radzić sobie z burzami elektrycznymi i piaskowymi oraz walczyć z upałem mogącym spowodować udar. Ponadto mogą wykorzystać moc tajemniczych obelisków, aby przyzwać najpotężniejszego z dotychczasowych bossów w postaci potężnej mantykory. Jej pokonanie ma zostać sowicie nagrodzone, ale twórcy nie chcą zdradzić co dokładnie za to dostaniemy.

Co ciekawe, wszystkie te nowe przedmioty, budynki i wytresowane zwierzęta nie są ograniczone do nowych pustynnych terenów. Po ich zdobyciu w ARK: Scorched Earth możemy je potem przenieść do rozgrywek na wyspie w ARK: Survival Evolved.

ARK: Survival Evolved to jedna z najpopularniejszych gier na Steam, więc dodatek na pewno ucieszy wielu fanów. Nie da się jednak ukryć, że wydanie płatnego rozszerzenia do produkcji, która wciąż nie opuściła stadium Early Access, może budzić pewne wątpliwości.

Twórcy rozpoczęli sprzedaż wczesnej wersji gry ponad rok temu, a w międzyczasie wypuścili także oparte na modelu free-to-play ARK: Survival of the Fittest. Część graczy zapewne wolałaby, aby autorzy wpierw dokończyli ARK: Survival Evolved, zamiast rozpraszać się innymi produkcjami.

  1. ARK: Scorched Earth w Steam
  2. ARK: Survival Evolved w Steam
  3. Oficjalna strona gry