Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONE
Okładka ARK: Scorched Earth (PS4)

ARK: Scorched Earth

Pierwsze duże rozszerzenie do nastawionej na survival gry ARK: Survival Evolved. Za jego stworzenie odpowiada znany z pierwowzoru zespół Studio Wildcard, który zabiera graczy w podróż do zupełnie nowej krainy.

To jest dodatek do gry ARK: Survival Evolved.

Akcji | FPP | dinozaury | sandbox | survival | kooperacja | crafting | Xbox Game Pass

Okładka ARK: Scorched Earth (PS4)

data premiery gry:

1wrz2016

PC XONE

6gru2016

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

ARK: Scorched Earth to wydany na PC, PS4 i XONE dodatek DLC do survivalowego ARK: Survival Evolved. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, a więc wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Obie produkcja opracowało i wydało studio Wildcard.

Mechanika

Największą atrakcją wydanego na platformę PC, PS4 i XONE ARK: Scorched Earth jest to, że dodatek przenosi akcję do nowej krainy. W jej skład wchodzi sześć spalonych słońcem stref: wydmy, pustynia, góry, kaniony, ziemia niczyja oraz oaza. Każda z nich ma odmienny ekosystem, w tym nowe typy zwierząt, z których wiele da się oswoić. Podczas zabawy gracze mogą m.in. tworzyć karawany za pomocą przypominającego wielbłądy gatunku Morellatop lub latać na grzbietach wiwern.

Dodatek wzbogaca system craftingu o ponad pięćdziesiąt nowych przedmiotów, pozwalając graczom wytwarzać takie bronie, jak bicze, bumerangi, miotacze ognia czy piły łańcuchowe, oraz konstruować różne przydatne obiekty, w tym namioty, studnie, wiatraki i rafinerie ropy.

ARK: Scorched Earth przynosi również nowe wyzwania i zagrożenia. Gracze muszą m.in. radzić sobie z burzami elektrycznymi i piaskowymi oraz walczyć z upałem mogącym spowodować udar. Ponadto mogą wykorzystać moc tajemniczych obelisków, aby przyzwać najpotężniejszego z dotychczasowych bossów – mantykorę. Jej pokonanie niesie ze sobą sowitą nagrodę.

Co ciekawe, wszystkie te nowe przedmioty, budynki i wytresowane zwierzęta nie są ograniczone do nowych pustynnych terenów. Po ich zdobyciu w ARK: Scorched Earth możemy je potem przenieść do rozgrywek na wyspie w ARK: Survival Evolved.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do ARK: Scorched Earth

Wymagania wiekowe ARK: Scorched Earth

18+

Wymagania sprzętowe ARK: Scorched Earth

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 40 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8 64-bit
ARK: Survival Evolved od 6 grudnia na PlayStation 4
ARK: Survival Evolved od 6 grudnia na PlayStation 4

wiadomość30 listopada 2016

Poznaliśmy datę premiery wczesnej wersji gry ARK: Survival Evolved na konsoli PlayStation 4. Produkcja ukaże się 6 grudnia i będzie dostępna w paczce ARK: Survivor’s Pack, zawierającej „podstawkę” oraz dodatek Scorched Earth, a także jako samodzielny tytuł.

ARK: Survival Evolved wraz z dodatkiem radzą sobie najlepiej. Top 10 Steam (4 - 10 września)
ARK: Survival Evolved wraz z dodatkiem radzą sobie najlepiej. Top 10 Steam (4 - 10 września)

wiadomość12 września 2016

ARK: Survival Evolved i dodatek Scorched Earth zajęły odpowiednio trzeci i pierwszy stopień podium, stając się tym samym najchętniej kupowaną grą przez graczy bawiących się na komputerach PC. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką hitów Steama - największej platformy cyfrowej dystrybucji.

Twórcy ARK: Survival Evolved komentują aferę o DLC Scorched Earth
Twórcy ARK: Survival Evolved komentują aferę o DLC Scorched Earth

wiadomość6 września 2016

ARK: Survival Evolved otrzymało ostatnio płatny dodatek ARK: Scorched Earth - Expansion Pack, który wywołał falę oburzenia wśród graczy - w końcu to rozszerzenie do nieukończonej jeszcze produkcji. Deweloperzy postanowili wyjaśnić sytuację.

Jak zdenerwować graczy i na tym zarobić. Dodatek do ARK: Survival Evolved rządzi. Top 10 Steam (28 sierpnia - 3 września)
Jak zdenerwować graczy i na tym zarobić. Dodatek do ARK: Survival Evolved rządzi. Top 10 Steam (28 sierpnia - 3 września)

wiadomość5 września 2016

ARK: Scorched Earth, czyli płatny dodatek do nieukończonej gry, został liderem najnowszego notowania sprzedaży gier na platformie Steam. Zapraszamy do zapoznania się z pierwszą dziesiątką bestsellerów tej najpopularniejszej platformy cyfrowej dystrybucji.

ARK: Scorched Earth - ukazał się płatny dodatek do ARK: Survival Evolved
ARK: Scorched Earth - ukazał się płatny dodatek do ARK: Survival Evolved

wiadomość2 września 2016

Ukazało się ARK: Scorched Earth, czyli duże rozszerzenie do przebojowego ARK: Survival Evolved. Dodatek oferuje możliwość zabawy w pustynnej krainie, pełnej nowych zwierząt i wyzwań. Jest to dość kontrowersyjna premiera, zważywszy że "podstawka" nie wyszła jeszcze z wczesnego dostępu.

PC
PS4
XONE