Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 marca 2019, 11:51

autor: Adrian Werner

UBOAT – data premiery polskiego symulatora w Steam Early Access

Poznaliśmy datę premiery we wczesnym dostępie gry UBOAT, czyli symulatora okrętu podwodnego z okresu II wojny światowej, nad którym pracuje polski zespół Deep Water Studio.

W UBOAT zagramy za miesiąc. - UBOAT – data premiery polskiego symulatora w Steam Early Access - wiadomość - 2019-03-28
W UBOAT zagramy za miesiąc.
UBOAT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Deep Water Studio
  2. Wydawca: PlayWay
  3. Gatunek: symulator
  4. Platformy: PC, Switch

Polskie studio Deep Water ujawniło datę premiery we wczesnym dostępie symulatora UBOAT. Gra zadebiutuje w Steam Early Access 30 kwietnia tego roku. Początkowo autorzy planowali premierę w pierwszym kwartale 2019 r., ale ostatecznie zdecydowali, że potrzebują dodatkowego miesiąca. Jedną z przyczyn wydłużenia prac było zaimplementowanie pomysłów społeczności biorącej udział w zamkniętych testach.

Wersja, która trafi do sprzedaży w Steam Early Access nie zaoferuje kampanii. Posiadać za to będzie większość podstawowych elementów rozgrywki. Dzięki temu autorzy uzyskają solidne fundamenty, na których potem będą dalej rozwijali projekt.

Twórcy liczą na pomoc społeczności. Nie ograniczy się to do opinii i sugestii. Latem tego roku udostępnione zostaną narzędzia moderskie, które pozwolą fanom na samodzielne rozwijanie gry.

Warto dodać, że na początku kwietnia zdjęte zostanie embargo na publikowanie materiałów i wrażeń z zamkniętej bety. W testach biorą udział osoby, które przed laty wsparły autorów podczas zbiórki na Kickstarterze. Wkrótce powinniśmy zatem otrzymać obszerne zapisy rozgrywki.

Przypomnijmy, że początkowo UBOAT zmierzał tylko na pecety, ale po pewnym czasie autorzy zdecydowali, że produkcja trafi także na Nintendo Switch. Premiera we wczesnym dostępie dotyczy jedynie wersji PC. Wydanie konsolowe zadebiutuje najpewniej dopiero po tym, jak ukaże się pełna wersja edycji komputerowej.

  1. Oficjalna strona firmy PlayWay