Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCiOSAND
Okładka The Room: Old Sins (PC)

The Room: Old Sins

The Room 4: Old Sins

Czwarta część popularnego cyklu gier logicznych z elementami przygodowymi. The Room: Old Sins nie kontynuuje opowieści znanej z poprzednich odsłon - twórcy przygotowali nową historię oraz twórczo rozwinęli doskonale znaną mechanikę rozgrywki.

Logiczne | FPP | elementy przygodowe | indie

Okładka The Room: Old Sins (PC)

data premiery gry:

25sty2018

iOS

19kwi2018

AND

11lut2021

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Room: Old Sins to czwarta odsłona serii przygodowych łamigłówek The Room. Zarówno pod kątem fabularnym, jak i miejsca akcji stanowi ona jednak odrębną produkcję. Za stworzenie The Room: Old Sins odpowiada fińskie studio Fireproof Games, mające w dorobku trzy poprzednie odsłony cyklu oraz przeznaczone dla zestawów VR zręcznościowe Omega Agent.

Fabuła

The Room: Old Sins nie kontynuuje opowieści znanej z trzech poprzednich odsłon serii. Twórcy postanowili napisać nową historię, która jednak w dalszym ciągu bazuje na podobnych fundamentach. Gracz po raz kolejny staje zatem w obliczu tajemnicy, tym razem związanej ze zniknięciem pewnego inżyniera i jego żony oraz rzekomo odnalezionym przez nich pradawnym artefaktem, i musi poznać ją poprzez odkrywanie wskazówek i odczytywanie zaszyfrowanych wiadomości. Akcja toczy się w niezwykłym domu inżyniera.

Mechanika

Jeśli chodzi o rozgrywkę, The Room: Old Sins również nie odkrywa koła na nowo – gracz w dalszym ciągu odwiedza zamknięte pomieszczenia, gdzie manipuluje przy rozmaitych obiektach, szukając wskazówek i przedmiotów, mogących popchnąć zabawę do przodu. Zagadki sprowadzają się zwykle do manipulowania przy drobnych, często zaskakujących mechanizmach. Korzystanie z nich we właściwy sposób otwiera drogę do ostatecznego rozwiązania danego problemu. W grze zastosowanie znalazł oczywiście niezbędny wizjer, pomagający odkryć niewidoczne tropy. Niemniej twórcy urozmaicili rozgrywkę, dodając nowe mechaniki i przedmioty specjalne, pomagające w wyjątkowym, logicznym śledztwie.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym tytuł przeznaczony na platformę AND i iOS niewiele różni się od The Room Three. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu mamy do czynienia z szalenie intrygującą, przemyślaną w każdym calu trójwymiarową produkcją, która minimalizm na polu kreacji świata nadrabia pieczołowicie zaprojektowanymi łamigłówkami. Jednocześnie twórcy podnieśli jakość tekstur, usprawnili system oświetlenia oraz spędzili dodatkowe godziny na dopracowaniu realistycznego sterowania, w udany sposób symulującego rzeczywiste gmeranie przy rozmaitych obiektach wyposażonych w zapadnie, wajchy i skrytki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 32,99 PLN

Wymagania wiekowe The Room: Old Sins

12+

Wymagania sprzętowe The Room: Old Sins

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 10 GB HDD
  • Windows 7
iOS
AND
PC