Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDPCiOS
Okładka Old School RuneScape (AND)
OkładkaOld School RuneScape (AND)

Old School RuneScape

Konwersja klasycznej gry z gatunku MMORPG, wydana pierwotnie na PC, a później również na Android i iOS. Produkcja posiada wsparcie dla rozgrywki cross-platformowej pomiędzy wszystkimi dostępnymi systemami.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | widok izometryczny | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Old School RuneScape Premiera

22lut2013

PC

30paź2018

AND iOS

producent: Jagex Ltd. wydawca: Jagex Ltd. Strona oficjalna

Gry podobne do Old School RuneScape

Tibia Micro Edition

Black Desert Mobile

Goddess: Primal Chaos

Old School RuneScape jest trójwymiarową grą MMORPG, będącą konwersją wydanego w 2001 roku klasycznego MMO fantasy RuneScape. W przeciwieństwie do RuneScape Mobile, wersja Old School jest grą retro – oferuje tytuł w takiej postaci, w jakiej dostępny był kiedyś (bez zmian graficznych). Za stworzenie omawianej produkcji odpowiada firma Jagex.

Mechanika

Old School RuneScape jest klasycznym przedstawicielem gatunku MMORPG. Gracze tworzą własnego bohatera, a następnie eksplorują trójwymiarowe środowisko Wyspy Skamielin, wykonując przy tym liczne fabularyzowane zadania. Większość rozgrywki polega na walce ze zwykłymi mobami, jednak gra oferuje również wiele starć z potężnymi bossami. Bawić się możemy samemu lub nawiązywać współpracę z innymi i koordynować działania poprzez czat. Zdobywamy przy tym doświadczenie i sprzęt, potrzebne do zwiększania swoich wpływów oraz możliwości. Jeśli z kolei jesteśmy zainteresowani ekwipunkiem innego gracza, możemy z nim stoczyć pojedynek PvP, w którym stawką będą posiadane przez nas dobra.

W produkcji znajdziemy kilkadziesiąt różnych umiejętności, powiązanych zarówno z walką, jak i interakcjami ze światem (np. rąbanie drewna, łowienie ryb, wypiekanie czy rozpalanie ognisk). Istnieje też opcja tworzenia własnego ekwipunku i tylko od nas zależy, czy skupimy się przy tym na jak najlepszych statystykach, czy na wyglądzie stroju.

Tryby gry

W Old School RuneScape możemy grać wyłącznie z innymi – w ramach sieciowego trybu wieloosobowego.

Cross-play

Tytuł posiada wsparcie dla funkcji cross-platform play, dzięki czemu mamy możliwość grania z osobami bawiącymi się na pececie lub telefonie z innym systemem operacyjnym (a także kontynuowania rozgrywki postacią, którą stworzyliśmy na PC). Jak przystało na produkcję w stylu retro, Old School RuneScape ma dość prostą, trójwymiarową oprawę graficzną, która zdecydowanie odbiega od współczesnych standardów, ale może się podobać fanom klasycznych produkcji.

Mikropłatności

Old School RuneScape jest grą free-to-play, jednak po wykupieniu subskrypcji (za realne pieniądze lub walutę w grze) uzyskujemy dostęp do znacznie większej mapy, o wiele większej ilości questów, nowych umiejętności i szeregu innych pomniejszych zmian. Gra jest też na bieżąco usprawniana oraz rozbudowywana o nową zawartość. Ciekawostkę stanowi sposób, w jaki się ją implementuje – twórcy wykorzystują bowiem tylko te pomysły, które w specjalnych głosowaniach zdobywają więcej niż 75% pozytywnych głosów graczy. W przeciągu kilku lat od premiery w 2013 roku urzeczywistniono ponad 1000 pomysłów.

Ostatnia modyfikacja 27 września 2018

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Old School RuneScape: 16+

Old School RuneScape Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 / Radeon HD 7750 lub lepsza
  • 200 MB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit
AND
iOS
PC