Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGMMOANDWWWWPiOS
Okładka TibiaME (AND)

Tibia Micro Edition

TibiaME

Pierwsza gra MMORPG stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych. Produkcja ta oferuje możliwość eksplorowania rozbudowanego, dwuwymiarowego świata wraz z graczami bawiącymi się na wielu różnych platformach.

RPG | fantasy | zagraj za darmo | MMORPG | 2D | multiplayer | top-down

Okładka TibiaME (AND)

data premiery gry:

12maj2003

WWW

7paź2010

iOS

23sty2012

AND

28mar2013

WP

Wydana na AND, WWW itd. TibiaME (Tibia Micro Edition) jest dwuwymiarową grą MMORPG, inspirowaną kultową Tibią i stanowiącą jej mobilną kontynuację. Gra posiada rozległy, otwarty świat i umożliwia stworzenie wielu różnych typów postaci. Za przygotowanie omawianej produkcji odpowiada niemiecka firma CipSoft, konsekwentnie rozwijająca markę Tibia od 1997 roku. Serwery TibiaME działają nieprzerwanie od 2003 roku i jest to osiągnięcie zapisane w Księdze Rekordów Guinessa.

Mechanika

TibiaME jest klasyczną, dwuwymiarową grą MMORPG. Świat gry obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy top-down. Produkcja umożliwia wcielenie się w bohatera i eksplorowanie świata, wykonywanie zadań, wchodzenie w interakcje z innymi graczami oraz walkę z potworami (w czasie zabawy napotkać możemy kilkaset typów stworzeń, w tym potężnych bossów) W grze znalazło się sporo zawartości przygotowanej z myślą o grupach, a także elementy PvP.

W miarę postępów w rozgrywce kontrolowana postać uczy się nowych umiejętności (możemy m.in. władać bronią, magią itp.) i zdobywa ekwipunek (tysiące przeróżnych przedmiotów – w tym także rzeczy o charakterze kosmetycznym), który umożliwia jej radzenie sobie z coraz trudniejszymi wyzwaniami. Zgromadzonym sprzętem możemy także swobodnie handlować z innymi graczami.

Tryby gry

TibiaME posiada wyłącznie sieciowy tryb wieloosobowy.

Kwestie techniczne

TibiaME ma dwuwymiarową, oldskulową oprawę graficzną, wykonaną w stylu pixelart, która budzi skojarzenia z klasycznymi grami jRPG pokroju Chrono Triggera czy starszych części serii Final Fantasy. Grafika jest bardzo kolorowa, jednak mało szczegółowa i obecnie raczej nie zrobi na nikim szczególnego wrażenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe TibiaME

12+

Wymagania sprzętowe Tibia Micro Edition

Android

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Apple iOS

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

Windows Phone

Windows Phone

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem.  

WWW

WWW

+ dodatkowo (WWW): Wymagane połączenie z Internetem.

AND
iOS
WP
WWW