Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchPS4XONEANDiOS
Okładka Alto's Odyssey (PC)

Alto's Odyssey

Kontynuacja ciepło przyjętego endless runnera Alto’s Adventure. Alto's Odyssey nie ma fabuły; wcielamy się w snowboardzistę, który mknąc przed siebie, omija przeszkody, przeskakuje nad przepaściami, ucieka przed wrogami, łapie zbiegłe zwierzęta oraz wykonuje punktowane ewolucje.

Zręcznościowe | snowboard | 2D | indie | side-scroll | auto-runner | Epic Store exclusive

Okładka Alto's Odyssey (PC)

producent: Team Alto

wydawca: Snowman

Strona oficjalna

data premiery gry:

21lut2018

iOS

26lip2018

AND

13sie2020

PC PS4 XONE

lut2021

Switch

Alto's Odyssey to zręcznościówka typu endless runner. Grę opracowało studio Snowman, czyli ten sam zespół, który wyprodukował część pierwszą, zatytułowaną Alto's Adventure. Projekt wydała firma Looks Like Lemonade.

Mechanika

Autorzy nie zawracali sobie głowy tworzeniem jakiejkolwiek warstwy fabularnej. Zamiast Alto's Odyssey koncentruje się na rozgrywce. Gra jest zręcznościówką, w której kontrolujemy snowboardzistę pędzącego przez niekończącą się pustynię, pełną wydm, starożytnych miast i różnorodnych zagrożeń.

Mapy są dwuwymiarowe i bohater automatycznie porusza się naprzód w prawą stronę ekranu. Naszym zadaniem jest wydawanie prostych komend, pozwalających mu omijać przeszkody i przeskakiwać nad przepaściami, jak również wykonywać akrobacje, za które nagradzani jesteśmy punktami. Podczas jazdy łapiemy również zwierzęta, gromadzimy monety oraz musimy uciekać przed napotkanymi wrogami.

Alto's Odyssey należy do kategorii endless runner. Oznacza to, że trasa nigdy się nie kończy i jest ona generowana losowo. W praktyce nie da się więc „wygrać”. Prędzej czy później każdy gracz popełnia o jeden błąd za dużo i kończy jazdę. Cała zabawa obraca się wokół prób pokonywania jak największych dystansów oraz bicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez innych użytkowników.

Kwestie techniczne

Alto's Odyssey kontynuuje tradycje pierwszej części oferując bardzo atrakcyjną oprawę wizualną. Autorzy postawili na minimalistyczny styl graficzny i pastelowe barwy, które w połączeniu z płynnymi animacjami sprawiają, że na grę patrzy się z prawdziwą przyjemnością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 35,00 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Alto's Odyssey

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Alto's Odyssey

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce 8800 GT / Radeon HD 6850 lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 7 64-bit
Remnant: From the Ashes od dziś za darmo w Epic Games Store
Remnant: From the Ashes od dziś za darmo w Epic Games Store

wiadomość13 sierpnia 2020

Zgodnie z zapowiedziami, kolejnymi grami, które będzie można zdobyć za darmo na platformie Epic Games Store, będą Remnant: From the Ashes oraz obie odsłony cyklu Alto. Promocja rozpocznie się dziś o godzinie 17:00.

Alto's Odyssey - zapowiedziano kontynuację Alto's Adventure
Alto's Odyssey - zapowiedziano kontynuację Alto's Adventure

wiadomość22 lutego 2017

Studio Snowman zapowiedziało mobilną zręcznościówkę Alto's Odyssey, czyli grę będącą kontynuacją wyśmienitego Alto's Adventure.

AND
iOS
PS4
XONE
Switch
PC