Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Alto's Odyssey (iOS)

Alto's Odyssey

Kontynuacja ciepło przyjętego mobilnego endless runnera Alto’s Adventure studia Snowman z 2015 roku.

Zręcznościowe | snowboard | 2D | auto-runner

Okładka Alto's Odyssey (iOS)

data premiery gry:

21lut2018

iOS

26lip2018

AND

Alto's Odyssey to wydana na platformę AND i iOS zręcznościówka typu endless runner. Grę opracowało studio Snowman, czyli ten sam zespół, który wyprodukował część pierwszą, zatytułowaną Alto's Adventure. Projekt wydała firma Looks Like Lemonade.

Mechanika

Autorzy nie zawracali sobie głowy tworzeniem jakiejkolwiek warstwy fabularnej. Zamiast tego wydane na AND i iOS Alto's Odyssey koncentruje się na rozgrywce. Gra jest zręcznościówką, w której kontrolujemy snowboardzistę pędzącego przez niekończącą się pustynię, pełną wydm, starożytnych miast i różnorodnych zagrożeń.

Mapy są dwuwymiarowe i bohater automatycznie porusza się naprzód w prawą stronę ekranu. Naszym zadaniem jest wydawanie prostych komend, pozwalających mu omijać przeszkody i przeskakiwać nad przepaściami, jak również wykonywać akrobacje, za które nagradzani jesteśmy punktami. Podczas jazdy łapiemy również zwierzęta, gromadzimy monety oraz musimy uciekać przed napotkanymi wrogami.

Alto's Odyssey należy do kategorii endless runner. Oznacza to, że trasa nigdy się nie kończy i jest ona generowana losowo. W praktyce nie da się więc „wygrać”. Prędzej czy później każdy gracz popełnia o jeden błąd za dużo i kończy jazdę. Cała zabawa obraca się wokół prób pokonywania jak największych dystansów oraz bicia rekordów własnych i tych wypracowanych przez innych użytkowników.

Kwestie techniczne

Alto's Odyssey kontynuuje tradycje pierwszej części oferując bardzo atrakcyjną oprawę wizualną. Autorzy postawili na minimalistyczny styl graficzny i pastelowe barwy, które w połączeniu z płynnymi animacjami sprawiają, że na grę patrzy się z prawdziwą przyjemnością.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Alto's Odyssey

Wymagania wiekowe Alto's Odyssey

odpowiednia dla każdego wieku

Alto's Odyssey - zapowiedziano kontynuację Alto's Adventure
Alto's Odyssey - zapowiedziano kontynuację Alto's Adventure

wiadomość22 lutego 2017

Studio Snowman zapowiedziało mobilną zręcznościówkę Alto's Odyssey, czyli grę będącą kontynuacją wyśmienitego Alto's Adventure.

AND
iOS