Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2019, 18:00

Polacy pokochali Days Gone. Tytuł sprzedaje się jak świeże bułeczki

Wizja walki z setkami zombie w Days Gone przekonała klientów nad Wisłą. Raport Games Sales Data za tydzień od 22 do 28 kwietnia pokazuje, że najnowszy tytuł ekskluzywny Sony był najchętniej kupowaną grą w Polsce. Jakie inne produkcje najchętniej kupowali Polacy?

Deacon patrzy, jak zdominował sprzedaż w Polsce. - Polacy pokochali Days Gone. Tytuł sprzedaje się jak świeże bułeczki - wiadomość - 2019-05-09
Deacon patrzy, jak zdominował sprzedaż w Polsce.

Federacja ISFE cyklicznie przygotowuje raporty Games Sales Data, dotyczące sprzedaży gier w kilkudziesięciu krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, w tym także w Polsce. W tygodniu od 22 kwietnia do 28 kwietnia, na pierwszym miejscu w naszym kraju znalazło się Days Gone, które miało premierę 26 kwietnia. Okazuje się, że mimo umiarkowanych recenzji (jak na tytuł ekskluzywny konsoli PlayStation 4), produkcja skusiła klientów. Na drugim miejscu znalazł się Shadow of the Tomb Raider, natomiast podium zamyka Mortal Kombat 11. Wysoka pozycja najnowszych przygód Lary Croft może być podyktowana nieustannymi promocjami na tytuł. Nowa bijatyka od NetherRealm również nie miała najlepszego startu, ale ostatecznie obroniła się jakością wykonania.

Games Sales Data to pierwsza agencja na świecie, która prowadzi raporty tygodniowe dotyczące fizycznej i cyfrowej sprzedaży gier w państwach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (region EMEA). Dane o sprzedaży cyfrowej pochodzą między innymi od firm takich jak: Capcom, EA, Microsoft, Sega, Sony, Take-Two. Informacje o sprzedaży detalicznej zbierane są od wszystkich wydawców z Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Szwajcarii.

Zestawienie pokazuje również, że w Polsce nie słabnie miłość do piłki nożnej, bowiem na piątej pozycji znalazła się FIFA 19. Nieco za produkcją EA Sports uplasował się Soulcalibur VI. Tytuł wciąż jest popularny w kraju nad Wisłą, prawdopodobnie za sprawą pewnego łowcy potworów, który zasilił szeregi dostępnych w grze wojowników. Nie słabnie również popularność GTA V, ale to chyba nikogo nie dziwi. Poniżej możecie zapoznać się z listą najchętniej kupowanych gier w Polsce w okresie 22-28 kwietnia.

Games Sales Data w Polsce (22-28 kwietnia):

1.

Days Gone

2.

Shadow of the Tomb Raider

3.

Mortal Kombat 11

4.

Call of Duty: Black Ops 4

5.

FIFA 19

6.

Soulcalibur VI

7.

GTA V

8.

Imperator: Rome

9.

The Sims 4

10.

Call of Duty: WWII

  1. Jak sprzedawały się na Steamie polskie gry wydane w 2018 roku
  2. Simsy, Sekiro, Mario i Minecraft - sprzedaż nowych gier na Allegro w marcu