Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2019, 18:56

Data premiery Irony Curtain - polskiej przygodówki o ZSRR na wesoło

Polskie sudio Artifex Mundi podało datę premiery przygodówki Irony Curtain: From Matryoshka with Love. Tytuł ukaże się na PC 16 maja 2019 roku. Produkcja trafi także na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch, jednak nie podano kiedy.

Towarzysz generał nie zawaha się wcisnąć „atomowego guzika”. - Data premiery Irony Curtain - polskiej przygodówki o ZSRR na wesoło - wiadomość - 2019-05-09
Towarzysz generał nie zawaha się wcisnąć „atomowego guzika”.

Zabrzańskie studio Artifex Mundi ogłosiło datę premiery satyrycznej przygodówki Irony Curtain: From Matryoshka with Love. Produkcja trafi na PC (za pośrednictwem platform Steam i GOG.com) już 16 maja bieżącego roku. Tytuł w przyszłości będzie dostępny także na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Studio nie zdecydowało się podać konkretnej daty premiery konsolowej edycji, jednak będzie to prawdopodobnie drugi kwartał 2019 roku. Twórcy przygotowali krótki materiał wideo, zapowiadający termin debiutu na PC.

Irony Curtain: From Matryoshka with Love to przygodówka point’n’click, która nie stroni od politycznej satyry. Artifex Mundi, czyli studio odpowiedzialne za produkcję, ma w swoim dorobku między innymi grę My Brother Rabbit - historię zmagającego się z poważnymi problemami zdrowotnymi rodzeństwa. Przy okazji nowej gry, twórcy postanowili nieco spuścić z poważnego tonu i zaproponować graczom dawkę humoru. Akcja Irony Curtain: From Matryoshka with Love osadzona jest w alternatywnej Europie z czasów zimnej wojny. Jako dziennikarz reprezentujący Zachód poznamy kulisy życia w kraju, gdzie rządzą komuniści.

  1. Irony Curtain: From Matryoshka with Love na Steamie
  2. Irony Curtain: From Matryoshka with Love na GOG.com
  3. Oficjalna strona gry Irony Curtain: From Matryoshka with Love