Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2019, 13:01

autor: Aquma

World War Z sprzedało się w przeszło 2 milionach egzemplarzy

World War Z – kooperacyjna gra akcji od studia Saber Interactive – sprzedaje się doskonale. Deweloper i wydawca poinformowali, że produkcja trafiła już do dwóch milionów graczy.

Duży sukces World War Z. - World War Z sprzedało się w przeszło 2 milionach egzemplarzy - wiadomość - 2019-05-22
Duży sukces World War Z.

WORLD WAR Z W SKRÓCIE:

  1. Producent: Saber Interactive
  2. Wydawca: Focus Home Interactive
  3. Polski wydawca: CDP
  4. Gatunek: kooperacyjna strzelanka
  5. Data premiery: 16 kwietnia

Firmy Saber Interactive oraz Focus Home Interactive pochwaliły się sprzedażą kooperacyjnej strzelanki World War Z. W ciągu pięciu tygodni, które minęły od premiery, gra trafiła do przeszło 2 milionów użytkowników. Produkcja została wydana na komputerach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Na pierwszej z platform gra jest dostępna wyłącznie w Epic Games Store, gdzie ostatnio została objęta dużą promocją (można ją nabyć za 29,82 zł). Twórcy przygotowali też trailer podsumowujący odbiór swojego dzieła, który znajdziecie poniżej.

Z wyników zadowolona jest również wytwórnia Paramount Pictures – właściciel praw do filmu, na bazie którego powstała gra.

World War Z szybko stało się jedną z naszych najbardziej udanych, wydanych dotychczas interaktywnych gier. To świadectwo jakości niesamowitego, nastawionego na akcję, kooperacyjnego doświadczenia, które powstało dzięki współpracy Saber Interactive i Focus Home Interactive, a także dużej atrakcyjności naszej marki dla fanów na całym świecie – stwierdził Josh Austin z Paramount Pictures.

Warto odnotować, że pierwszy milion kopii udało się sprzedać w ciągu tygodnia, więc obecny sukces raczej nie stanowi zaskoczenia. Gra radzi sobie świetnie na wszystkich platformach, ale twórcy są szczególnie zadowoleni z sukcesu w EGS, gdzie do 23 kwietnia „rozeszło się” 250 tys. egzemplarzy (obecnie liczba z pewnością jest znacznie wyższa). Wyniki wypracowane przez wydanie komputerowe były dla deweloperów pozytywnym zaskoczeniem.

Przypominamy, że World War Z zadebiutowało 16 kwietnia. Tak duży sukces gry nie znajduje odzwierciedlenia w ocenach krytyków, które wskazują na produkcję udaną, ale obarczoną zauważalnymi wadami. Średnia recenzji w serwisie Metacritic wynosi obecnie 67-74%, w zależności od wybranej platformy, przy czym najlepiej oceniono wersję na Xboksa One, a najsłabiej wydanie dedykowane konsoli PlayStation 4.

  1. Saber Interactive – strona oficjalna
  2. Focus Home Interactive – strona oficjalna