Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2019, 13:40

Darksiders 3 zarobiło na siebie. Sprzedaż zgodna z oczekiwaniami

Firma THQ Nordic poinformowała, że sprzedaż Darksiders III – gry akcji z elementami RPG od studia Gunfire Games – spełniła oczekiwania wydawcy. Tytuł zwrócił koszty produkcji oraz kampanii marketingowej i zaczął zarabiać.

Furia zarobiła na siebie. - Darksiders 3 zarobiło na siebie. Sprzedaż zgodna z oczekiwaniami - wiadomość - 2019-02-14
Furia zarobiła na siebie.

W SKRÓCIE:

  1. Darksiders III zarobiło na siebie i sprzedało się zgodnie z oczekiwaniami wydawcy;
  2. marka pozostaje ważna dla THQ Nordic;
  3. w bieżącym roku ukaże się kilka DLC do wspomnianego tytułu.

Firma THQ Nordic ogłosiła, że sprzedaż przygodowej gry akcji Darksiders III w czwartym kwartale 2018 roku pozwoliła zwrócić koszty produkcji i kampanii marketingowej. Tym samym omawiany tytuł zaczął generować zyski. Poinformowano też, że wyniki wypracowane przez dzieło studia Gunfire Games są zgodne z oczekiwaniami wydawcy. Gra była jednym z motorów napędowych znaczącego wzrostu (38%) sprzedaży netto przedsiębiorstwa w skali rok do roku (mowa tu o samym THQ Nordic, a nie całej grupie – w jej przypadku wyniki są jeszcze lepsze).

Niestety nie podano konkretnej liczby „opchniętych” egzemplarzy Darksiders III, jednak informacje z pewnością można uznać za dobre, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę znacznie mniej optymistyczne, początkowe doniesienia. Wygląda na to, że ostatecznie omawianemu tytułowi udało się nabrać rozpędu i zdobyć zaufanie fanów (choć sprzedaż na Steam nadal nie wypada oszałamiająco – zgodnie z danymi z płatnej wersji serwisu SteamSpy, za pośrednictwem platformy Valve produkcję nabyło 115 tys. graczy). Być może nie bez znaczenia było tutaj solidne wsparcie popremierowe – np. w postaci aktualizacji, która upodabnia system walki do tego, który znamy z poprzednich części.

Firma THQ Nordic podkreśliła równocześnie we wspomnianym komunikacie, że Darksiders pozostaje jednym z jej kluczowych IP, co dobrze wróży powstaniu ewentualnej kontynuacji. W pierwszej kolejności deweloperzy zajmą się jednak DLC do „trójki” – w bieżącym roku ma się ukazać kilka dodatków, które powinny pomóc podtrzymać zainteresowanie tym tytułem.

Przypominamy, że Darksiders III to trzecia część serii przygodowych gier akcji z elementami RPG, które pozwalają graczom wcielić się w jeźdźców apokalipsy. Tytuł zadebiutował 27 listopada 2018 roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Produkcja zebrała mieszane oceny od branżowych ekspertów, ale trafiła w gusta recenzującego ją dla GRYOnline Huberta Sosnowskiego, który przyznał jej notę 8,5/10. Rodzimym dystrybutorem Darksiders III jest firma Cenega, dzięki której możemy liczyć na pełną polską wersję językową.

  1. THQ Nordic – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Darksiders 3 – powrót apokalipsy wg św. Marvela