Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2019, 14:01

autor: Adrian Werner

Hollow Knight Silksong - zapowiedziano sequel przeboju z 2017 roku

Studio Team Cherry zapowiedziało Hollow Knight: Silksong, czyli kontynuację wyśmienitej dwuwymiarowej platformówki z 2017 roku.

Na razie nie wiemy, kiedy gra trafi do sprzedaży. - Hollow Knight Silksong - zapowiedziano sequel przeboju z 2017 roku - wiadomość - 2019-02-14
Na razie nie wiemy, kiedy gra trafi do sprzedaży.
HOLLOW KNIGHT: SILKSONG W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Team Cherry
  2. Wydawca: Team Cherry
  3. Gatunek: platformówka 2D
  4. Platformy: PC, Switch

Gra Hollow Knight, czyli jedna z najlepszych dwuwymiarowych platformówek ostatnich lat, doczeka się kontynuacji. Studio Team Cherry zapowiedziało sequel, który otrzymał tytuł Hollow Knight: Silksong. Produkcja zmierza na pecety oraz konsolę Nintendo Switch. Na razie autorzy nie są gotowi podać planowanej daty premiery. Ujawnienie projektu okazało się miłym zaskoczeniem. Fani wiedzieli że twórcy pracują nad czymś nowym, ale zakładano, że będzie to małe DLC, a nie duża gra.

W Hollow Knight: Silksong wcielimy się w Hornet, czyli księżniczkę owadziego królestwa Hallownest. Zostanie ona pojmana i przetransportowana do nieznanej sobie domeny. Będzie musiała odzyskać wolność oraz odkryć, dlaczego spotkał ją taki los, co wymagać ma odbycia pielgrzymki na najwyższy szczyt krainy.

Pod względem rozgrywki Hollow Knight: Silksong stanowić będzie rozwinięcie pomysłów z pierwszej części. Otrzymamy więc dwuwymiarową platformówkę typu metroidvania, kładącą duży nacisk zarówno na walkę, jak i eksplorację. Mapy będą miały w dużym stopniu otwartą strukturę, a poza głównymi zadaniami nie zabraknie także przygód pobocznych.

Podczas zabawy zmierzymy się z ponad 150 nowymi typami wrogów. Powróci akrobatyczny system walki, a potyczki uatrakcyjni fakt, że bohaterka posiadać ma mocno odmienny repertuar ruchów i ataków niż postać z pierwszej części cyklu. Nie zabraknie także systemu craftingu, pozwalającego na konstruowanie uzbrojenia i pułapek.

Po ukończeniu kampanii odblokowany zostanie nowy tryb rozgrywki nazwany Challenge Silk Soul. Na razie nie wiadomo o nim nic poza tym, że mocno odmieni on zabawę i stanowić będzie wyzwanie nawet dla weteranów. Fanów pierwszej części ucieszyć także powinna wiadomość, że ścieżkę dźwiękową ponownie skomponuje Christopher Larkin.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.