Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2018, 10:50

autor: Aquma

Słaba sprzedaż Darksiders III

Wszystko wskazuje na to, że Darksiders III – kontynuacja mającego burzliwą historię cyklu rozbudowanych slasherów z elementami RPG, za którą stoi studio Gunfire Games – nie zaliczyło zbyt udanego debiutu rynkowego.

Darksiders III zalicza słaby debiut. - Słaba sprzedaż Darksiders III - wiadomość - 2018-12-03
Darksiders III zalicza słaby debiut.

W SKRÓCIE:

  1. Darksiders III zadebiutowało dopiero na 32. miejscu listy najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii;
  2. To słaby wynik – produkcja ledwo wyprzedziła Hitmana 2, który swoją premierę miał niemal 3 tygodnie temu;
  3. Na Steam grę posiada 71 tys. osób (zgodnie z danymi SteamSpy).

Wygląda na to, że Darksiders III nie spotkało się ze zbyt ciepłym przyjęciem ze strony graczy. W Wielkiej Brytanii omawiany tytuł zadebiutował dopiero na 32. miejscu listy najpopularniejszych gier tygodnia, tuż przed Hitmanem 2 (który swój debiut miał niemal trzy tygodnie temu). Gra radzi sobie o 84% gorzej od Darksiders II. Również pierwsza odsłona cyklu była kupowana znacznie chętniej – o przeszło 70%.

Należy odnotować, że dane nie obejmują dystrybucji cyfrowej, której znaczenie, jak wiadomo, rośnie z roku na rok. Nie wiemy też, jak tytuł radzi sobie na innych rynkach. Niewykluczone, że prawdziwy obraz wygląda lepiej niż sugerują omawiane statystyki z Wielkiej Brytanii. Niestety, dane z płatnej wersji serwisu SteamSpy zdają się potwierdzać dość czarny scenariusz – w premierowym tygodniu produkcję nabyło 71 tys. osób. Dla porównania, całkowita sprzedaż jedynki i dwójki na Steam wynosi – odpowiednio – 2,51 mln i 1,37 mln egzemplarzy. Oczywiście, Darksiders III wciąż ma przed sobą długą drogę, jednak w świetle omawianych liczb wydaje się mało prawdopodobne, by w siedzibach dewelopera (Gunfire Games) i wydawcy (THQ Nordic) otwierano teraz butelki szampana.

To dość smutne informacje, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, jak trudną drogę przeszła omawiana produkcja. Jeszcze kilka lat temu nikt nie wróżyłby serii Darksiders powrotu – jej poprzedni wydawca i właściciel, THQ, zbankrutował, m.in. z powodu niespełniającej oczekiwań sprzedaży świetnie ocenianej, drugiej części cyklu. W połowie 2014 roku aktywa firmy zostały nabyte przez szwedzkiego giganta – Nordic Games (który dwa lata później przemianował się na THQ Nordic). Jakiś czas później zaczęły pojawiać się plotki na temat możliwej kontynuacji Darksiders, którą w końcu oficjalnie zapowiedziano w maju zeszłego roku.

Darksiders III to przygodowa gra akcji z rozbudowanymi elementami RPG. W produkcji wcielamy się w trzeciego (po znanym z pierwszej części Wojnie oraz Śmierci, będącym bohaterem „dwójki”) jeźdźca apokalipsy – Furię. Dysponująca olbrzymią magiczną mocą istota podejmuje się zadania zgładzenia tzw. Siedmiu Grzechów Głównych, w celu przywrócenia równowagi na zniszczonej przez demony Ziemi. Gra jest dostępna od 27 listopada na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Tytuł posiada pełną polską wersję językową.

  1. Darksiders III – strona oficjalna
  2. Recenzja gry Darksiders 3 – powrót apokalipsy wg św. Marvela