Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2017, 18:41

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Darksiders III ujawnione [AKTUALIZACJA - jest zwiastun gry]

Ktoś w sklepie Amazon chyba pośpieszył się z wprowadzeniem do sprzedaży gry Darksiders III. Mało tego, opublikowano nawet screeny i grafiki koncepcyjne.

Aktualizacja

No i doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi, dokonanej za pośrednictwem serwisu IGN. Nie zdradzono jednak właściwie żadnych dodatkowych informacji, choć ujawniono, że akcja rozgrywać będzie się mniej więcej w tym samym czasie, co dwójka. Dodatkowo zaprezentowano poniższy zwiastun.

Oryginalna wiadomość

W sieci pojawiły się doniesienia o grze Darksiders III. Sklep Amazon zaktualizował swoją ofertę o rzeczony tytuł, przy okazji publikując screeny oraz grafiki koncepcyjne. Według informacji sprzedawcy, projekt ukaże się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i PC-tach 31 grudnia 2018 roku, choć to raczej tylko data zastępcza.

Tak czy siak, doczekaliśmy się też pierwszych szczegółów. Podczas zabawy mamy kierować postacią Fury – kobiety maga, której zadaniem jest przywrócenie równowagi między złem a dobrem na Ziemi. Bohaterka wyposażona będzie w bicz oraz wykorzysta czary pozwalające jej przybierać różne formy, dające dostęp do nowych broni, ruchów i zdolności.

Po Wojnie i Śmierci przyszedł czas na Fury. - Darksiders 3 ujawnione [AKTUALIZACJA - jest zwiastun gry] - wiadomość - 2017-05-04
Po Wojnie i Śmierci przyszedł czas na Fury.
Darksiders III w skrócie:
  • slasher na konsole PS4 i XOne oraz PC-ty;
  • ukaże się prawdopodobnie w przyszłym roku;
  • tym razem pokierujemy dysponującą magicznymi mocami Fury.

Darksiders III oferować ma żyjący, otwarty świat. Znajdziemy w nim nie tylko rozmaite sekrety, ale także niebezpiecznych przeciwników. Walczyć mamy z Siedmioma Grzechami Głównymi oraz ich sługami. Wszystko to uzupełni rozpoznawalny styl graficzny, z postapokaliptycznymi lokacjami w roli głównej.

Do tej pory doczekaliśmy się dwóch odsłon serii. W Darksiders z 2010 roku kierowaliśmy Wojną, a w Darksiders II z 2012 roku Śmiercią. Tym razem będzie to Fury, która według Wiki gry jako jedyna z growych jeźdźców nie ma „wyraźnej korelacji z tradycyjnymi Czterema Jeźdźcami Apokalipsy”.

Seria Darksiders została zapoczątkowana przez nieistniejące już studio Vigil Games, które stworzyło obie części dla firmy THQ. Wydawca zbankrutował kilka lat temu, a prawa do slashera oraz nazwy „THQ” przejęła firma Nordic Games. Obecnie funkcjonuje ona jako THQ Nordic, a za trzecią część cyklu Darksiders odpowiada ekipa Gunfire Games, założona przez byłych pracowników Vigil Games.