Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 maja 2017, 20:18

autor: Góral

Darksiders 3 - znamy wstępne wymagania sprzętowe

Firma THQ Nordic zapowiedziała dziś grę Darksiders 3, a na Steamie pojawiła się karta produkcji oraz wstępne wymagania sprzętowe PC-towej wersji.

Darksiders 3 - znamy wstępne wymagania sprzętowe - ilustracja #1

Kilka godzin temu doczekaliśmy się zapowiedzi gry Darksiders 3. Na Steamie pojawiła się już karta produkcji wraz z wstępnymi wymaganiami sprzętowymi PC-towej wersji (tytuł ukaże się też na konsolach Xbox One i PlayStation 4). Studio Gunfire Games zaznacza, że najpewniej ulegną one zmianie do czasu premiery zaplanowanej na 2018 rok. Niemniej na ten moment w minimalnej konfiguracji znajdziemy:

  • Procesor: Intel Core i5-2400, AMD FX-6100 lub lepszy;
  • Karta grafiki: z 2 GB VRAM i obsługą Shader Model 5 oraz DirectX 11;
  • Twardy dysk: 15 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10.

Przypominam, że w grze wcielimy się w Furię – czarodziejkę władającą biczem i oczywiście magią, która będzie mogła przybierać różne formy. Jej umiejętności przydadzą się w walce z Siedmioma Grzechami Głównymi, których musi pokonać, by przywrócić na Ziemi równowagę pomiędzy dobrem a złem. Na temat rozgrywki nie wiemy zbyt wiele, ale raczej nie ma co oczekiwać rewolucyjnych pomysłów. Czeka nas więc eksploracja, rozwiązywanie prostych zagadek oraz oczywiście mnóstwo walki. Natomiast świat produkcji ma oferować rozległe, postapokaliptyczne lokacje i będzie w pełni otwarty.