Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 października 2021, 11:27

Rychła zapowiedź Darksiders 4? THQ rozwiewa nadzieje graczy

Wystarczył jeden post na Twitterze, by wzbudzić entuzjazm fanów Darksiders. Kolejny wpis całkowicie pogrzebał ich nadzieje.

W SKRÓCIE:
  • THQ Nordic opublikowało tweet, który rozbudził nadzieje fanów Darksiders.
  • Gracze, że jest to wskazówka, iż firma pracuje nad kolejną odsłoną cyklu.
  • W kolejnym poście potwierdzono jednak, że takowa gra nie powstaje.

Darksiders to rozwijana od lat marka, która zebrała wokół siebie spore grono wiernych fanów. Nic więc dziwnego, że z niecierpliwością czekają oni na zapowiedź kolejnej odsłony cyklu. Niestety ta nadal nie nadchodzi, więc gracze chwytają się wszelkich wskazówek i plotek. Do rozbudzenia entuzjazmu najbardziej zaangażowanych fanów wystarczył jeden tweet opublikowany przez THQ Nordic.

Darksiders 4 nie powstaje; THQ rozwiewa nadzieje graczy - ilustracja #1
Źródło: Twitter

Kilka słów i obrazek sprawiły, że gracze zaczęli prześcigać się w spekulacjach na temat intencji stojących za postem. Według wielu osób miał on sugerować, że w produkcji znajduje się kolejna odsłona serii skupiona na następnym jeźdźcu Apokalipsy. Niektórzy posunęli się jeszcze dalej i zaczęli wieszczyć powstanie odsłony prezentującej losy całej grupy bohaterów.

Darksiders 4 nie powstaje; THQ rozwiewa nadzieje graczy - ilustracja #2
Źródło: Twitter

Kolejne napływające odpowiedzi fanów sprawiły, że admin profilu THQ Nordic postanowił wyjaśnić sytuację. W kolejnym poście rozwiał więc wszelkie nadzieje graczy, którzy zdążyli już ucieszyć się perspektywą powstania następnej gry z serii. Poprzedni tweet miał być bowiem jedynie niewinnym memem. Ewentualna zapowiedź nadchodzącego tytułu byłaby zaś zdecydowanie bardziej bezpośrednia.

Wygląda więc na to, że fani muszą obejść się smakiem. Nie oznacza to oczywiście, że Darksiders 4 nigdy nie powstanie. Być może w przyszłości doczekamy się premiery „czwórki”. Jej debiut nie odbędzie się jednak w najbliższym czasie.