Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2019, 20:41

autor: Vergil

Darksiders: The Forbidden Land – jeźdźcy Apokalipsy w grze planszowej

Firma THQ Nordic podzieliła się konkretami na temat Darksiders: The Forbidden Land, czyli planszówki będącej częścią najdroższego wydania gry Darksiders Genesis. Na graczy czeka przygoda z udziałem wszystkich czterech jeźdźców Apokalipsy.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o zawartości specjalnych wydań gry Darksiders Genesis. Wśród nich prym wiedzie wyceniona na 379,99 euro (około 1621 zł) Edycja Nephilim, w której znajdziemy między innymi grę planszową pod tytułem Darksiders: The Forbidden Land. Odpowiedzialna za wydanie omawianej produkcji firma THQ Nordic uchyliła rąbka tajemnicy na temat tej ostatniej.

Zacznijmy od tego, że w Darksiders: The Forbidden Land będzie mogło grać maksymalnie pięć osób; podczas gdy czterech uczestników zabawy wcieli się w znanych z gier wideo jeźdźców Apokalipsy, piąty przejmie obowiązki mistrza gry. Opowieść o protagonistach przemierzających Zakazaną Ziemię oraz ich walce ze Strażnikiem Więziennym (ang. The Jailer) poznamy w trakcie kampanii fabularnej, przez którą przeprowadzi nas dołączona do zestawu księga kampanii. Całość zostanie podzielona na dziewiętnaście etapów, które z kolei tworzą mniejsze scenariusze. Dzięki takiemu zabiegowi omawiane dzieło ma się nadawać zarówno do krótszych rozgrywek, jak i do dłuższej zabawy. Poza tym autorzy oddadzą graczom szerokie pole do popisu w kwestii tworzenia własnych poziomów i scenariuszy.

Rozgrywka będzie się toczyć na planszy złożonej z trzydziestu sześciu heksagonalnych modułów. W jej trakcie skorzystamy z sześćdziesięciu jeden figurek, na czele z tymi prezentującymi czwórkę głównych bohaterów – Wojnę, Śmierć, Furię i Waśń. Poza tym w pudełku będą czekać sto dwadzieścia cztery tokeny, kostki do gry, a także czterysta dwadzieścia trzy karty. Te ostatnie będą o tyle ważne, że to właśnie one mają odpowiadać za ruchy postaci, atakowanie przeciwników czy ulepszenia umiejętności kontrolowanego bohatera; umiejętne zarządzanie posiadaną kolekcją ma więc odgrywać kluczową rolę.

Zawartość gry Darksiders: The Forbidden Land prezentuje się okazale. - Darksiders: The Forbidden Land – jeźdźcy Apokalipsy w grze planszowej - wiadomość - 2019-08-01
Zawartość gry Darksiders: The Forbidden Land prezentuje się okazale.

Na koniec przypomnijmy, że gra Darksiders Genesis zmierza na komputery osobiste (pod tym adresem czekają wymagania sprzętowe), PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch, a jej premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Nad Wisłą dzieło studio Airship Syndicate doczeka się pełnej lokalizacji.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Darksiders
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Darksiders Genesis

Darksiders Genesis