Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2019, 20:41

autor: "Vergil"

Darksiders: The Forbidden Land – jeźdźcy Apokalipsy w grze planszowej

Firma THQ Nordic podzieliła się konkretami na temat Darksiders: The Forbidden Land, czyli planszówki będącej częścią najdroższego wydania gry Darksiders Genesis. Na graczy czeka przygoda z udziałem wszystkich czterech jeźdźców Apokalipsy.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy Was o zawartości specjalnych wydań gry Darksiders Genesis. Wśród nich prym wiedzie wyceniona na 379,99 euro (około 1621 zł) Edycja Nephilim, w której znajdziemy między innymi grę planszową pod tytułem Darksiders: The Forbidden Land. Odpowiedzialna za wydanie omawianej produkcji firma THQ Nordic uchyliła rąbka tajemnicy na temat tej ostatniej.

Zacznijmy od tego, że w Darksiders: The Forbidden Land będzie mogło grać maksymalnie pięć osób; podczas gdy czterech uczestników zabawy wcieli się w znanych z gier wideo jeźdźców Apokalipsy, piąty przejmie obowiązki mistrza gry. Opowieść o protagonistach przemierzających Zakazaną Ziemię oraz ich walce ze Strażnikiem Więziennym (ang. The Jailer) poznamy w trakcie kampanii fabularnej, przez którą przeprowadzi nas dołączona do zestawu księga kampanii. Całość zostanie podzielona na dziewiętnaście etapów, które z kolei tworzą mniejsze scenariusze. Dzięki takiemu zabiegowi omawiane dzieło ma się nadawać zarówno do krótszych rozgrywek, jak i do dłuższej zabawy. Poza tym autorzy oddadzą graczom szerokie pole do popisu w kwestii tworzenia własnych poziomów i scenariuszy.

Rozgrywka będzie się toczyć na planszy złożonej z trzydziestu sześciu heksagonalnych modułów. W jej trakcie skorzystamy z sześćdziesięciu jeden figurek, na czele z tymi prezentującymi czwórkę głównych bohaterów – Wojnę, Śmierć, Furię i Waśń. Poza tym w pudełku będą czekać sto dwadzieścia cztery tokeny, kostki do gry, a także czterysta dwadzieścia trzy karty. Te ostatnie będą o tyle ważne, że to właśnie one mają odpowiadać za ruchy postaci, atakowanie przeciwników czy ulepszenia umiejętności kontrolowanego bohatera; umiejętne zarządzanie posiadaną kolekcją ma więc odgrywać kluczową rolę.

Zawartość gry Darksiders: The Forbidden Land prezentuje się okazale. - Darksiders: The Forbidden Land – jeźdźcy Apokalipsy w grze planszowej - wiadomość - 2019-08-01
Zawartość gry Darksiders: The Forbidden Land prezentuje się okazale.

Na koniec przypomnijmy, że gra Darksiders Genesis zmierza na komputery osobiste (pod tym adresem czekają wymagania sprzętowe), PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch, a jej premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Nad Wisłą dzieło studio Airship Syndicate doczeka się pełnej lokalizacji.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Darksiders