Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2019, 17:31

autor: Vergil

Zapowiedziano Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game

Firma CMON i studio CD Projekt RED zapowiedziały grę karcianą pod tytułem Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game. Ich wspólne dzieło ma trafić do sprzedaży w 2020 roku, a pozwoli graczom wcielić się w fixerów i rekrutować tytułowych cyberpunków.

Studio CD Projekt RED ogłosiło, że nawiązało współpracę z wyspecjalizowaną w grach stołowych firmą CMON, mającą w swoim portfolio między innymi zapowiedziane w kwietniu God of War: The Card Game. Owocem tej kooperacji będzie gra karciana pod tytułem Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game, która trafi do sprzedaży w 2020 roku.

Cyberpunk 2077 niczym wirus zaczyna rozprzestrzeniać się na inne media. - Zapowiedziano Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game - wiadomość - 2019-08-01
Cyberpunk 2077 niczym wirus zaczyna rozprzestrzeniać się na inne media.

Omawiane dzieło pozwoli nam wcielić się w fixerów, czyli brokerów informacyjnych określanych mianem „mózgów Night City”, którzy doskonale orientują się w sytuacji panującej na ulicach metropolii. Twórcy obiecują, że na potrzeby gry przygotowali innowacyjną mechanikę dociągania kart (drafting), przewidującą używanie specjalnego panelu do zarządzania taliami.

W trakcie rozgrywki będziemy rekrutować tytułowych cyberpunków oraz wysyłać ich na rozmaite misje, jednocześnie zapewniając im możliwie najlepszy ekwipunek. W zamian za realizację kolejnych zadań zdobędziemy natomiast reputację (ang. street cred). Nasi podkomendni będą mogli w każdej chwili zginąć, jednak najlepsi, którym uda się wyjść cało z każdych tarapatów, z czasem staną się weteranami będącymi wzorem do naśladowania dla „świeżaków”.

Jako że obecnie nie wiadomo, kiedy dokładnie Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game pojawi się w sprzedaży, istnieje możliwość, że nim tak się stanie, Cyberpunk 2077 od studia CD Projekt RED zdąży już zadomowić się na rynku. Przypomnijmy, że gra, która zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4 oraz Xboksa One, ma zadebiutować 16 kwietnia 2020 roku.

Wiesz, co się liczy? Szacunek ludzi ulicy. - Zapowiedziano Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game - wiadomość - 2019-08-01
Wiesz, co się liczy? Szacunek ludzi ulicy.
  1. Oficjalna strona internetowa gry Cyberpunk 2077
  2. Oficjalna strona internetowa firmy CMON
  3. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR