Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2019, 14:17

autor: Adrian Werner

Powstaje karcianka God of War

Specjalizująca się w grach stołowych firma CMON zapowiedziała God of War: The Card Game, czyli karciankę bazującą na zeszłorocznym przeboju z PlayStation 4.

Karcianka ukaże się w trzecim kwartale tego roku. - Powstaje karcianka God of War - wiadomość - 2019-04-18
Karcianka ukaże się w trzecim kwartale tego roku.

Gra God of War wkrótce będzie obchodziła pierwsze urodziny. Na kolejną część cyklu sporo jeszcze poczekamy, ale w międzyczasie fani będą mogli zagrać w papierową adaptację zeszłorocznej odsłony. Firma CMON zapowiedziała bowiem stołową karciankę God of War: The Card Game.

Fabuła gry opowie o nadchodzącym końcu świata. Powstrzymać ragnarok spróbują Norny, czyli nordyckie boginie przeznaczenia. Aby tego dokonać, będą musiały odnaleźć odpowiednią kombinację bohaterów, złoczyńców, bitew, zwycięstw i porażek.

Gracze wcielą się właśnie w Norny, a rozgrywki będą udawały różne układy, testowane przez te boginie. Gra pozwoli na zabawę solo lub w grupie do czterech osób. Karty odpowiadać będą znanym z PlayStation 4 postaciom i wydarzeniom, ale często otrzymamy odmienne kombinacje i alternatywne wersje, których brakowało w konsolowym pierwowzorze.

Podczas rozgrywki gracze będą rozgrywali przygody wymagające wypełnienia różnorodnych zadań. Ukończone wyzwania mają wpływać na przebieg kolejnych. Do tego same karty będą dwustronne, oferując dzięki temu odmienne efekty i zasady. Wszystko to ma sprawić, że nie rozegramy dwóch takich samych sesji.

God of War: The Card Game ukaże się w trzecim kwartale tego roku. Na razie żadna rodzima firma nie wyraziła chęci opracowania polskiej wersji gry. Warto na koniec wspomnieć, że firma CMON wcześniej wyprodukowała karciankową adaptację Bloodborne.

  1. Oficjalna strona gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
God of War

God of War