Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2019, 09:47

Wymagania sprzętowe i długi gameplay z Darksiders Genesis

Firma THQ Nordic pokazała prawie 25-minutowy fragment rozgrywki z zapowiedzianego kilka dni temu spin-offu serii Darksiders o podtytule Genesis. Materiał skupia się przede wszystkim na walce z hordami przeciwników.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Hack’n’slash w uniwersum Darksiders wygląda, jakby miał dawać masę frajdy. - Wymagania sprzętowe i długi gameplay z Darksiders Genesis - wiadomość - 2019-06-11
Hack’n’slash w uniwersum Darksiders wygląda, jakby miał dawać masę frajdy.

Zgodnie z zapowiedziami, nowa odsłona cyklu Darksiders pojawiła się na targach E3, choć nie zaszczyciła swoją obecnością żadnej konferencji. Firma THQ Nordic zaprezentowała pierwszy, bardzo długi – prawie 25 minut! – fragment rozgrywki z planowanego jeszcze na ten rok spin-offa o podtytule Genesis. I o ile raczej nie zwycięży on w plebiscytach na najładniejszą wizualnie produkcję tegorocznych targów, to zapowiada się na ciekawą propozycję, szczególnie dla fanów gatunku hack’n’slash. Pokazany gameplay przedstawia bowiem przede wszystkim ogrom efektownej akcji, zarówno na dystans, jak i z użyciem broni białej, gadżetów czy specjalnych zdolności, oraz walkę z bossem – choć nie zabrakło także elementów platformówkowych, jak chociażby ucieczka przed rozlewającą się wszędzie lawą. Omawiany materiał znajdziecie poniżej.

Zapowiedziane jeszcze przed rozpoczęciem E3 Darksiders Genesis skupi się na dwóch postaciach, Wojnie i Waśni, które mogliśmy zobaczyć w pokazanym dziś fragmencie rozgrywki. Gra oprze się przede wszystkim na dynamicznej walce z hordami wszelkiej maści przeciwników, ale ponadto zaoferuje elementy eksploracyjne (pokazane do tej pory lokacje są duże i wielopoziomowe), wspinaczkę oraz rozwiązywanie prostych zagadek środowiskowych. Dla wielu graczy główną atrakcją okaże się jednak możliwość zabawy w kooperacji, zarówno na wspólnym ekranie, jak i przez Internet. Na sprawdzenie gry w akcji przyjdzie nam poczekać tylko parę miesięcy, bo premiera Darksiders Genesis na PC, Xboksie One, PlayStation 4, Nintendo Switch i Google Stadia jest zaplanowana jeszcze na ten rok. Już teraz, za pośrednictwem serwisu Steam, poznaliśmy jednak wymagania sprzętowe tej produkcji.

Minimalne wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
  2. Procesor: Intel i5-4690K 3.5 GHz / AMD FX-8320 3.5 GHz
  3. Pamięć RAM: 4 GB
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960
  5. Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca
Darksiders Genesis na szczęście nie będzie wymagać najnowocześniejszego sprzętu. - Wymagania sprzętowe i długi gameplay z Darksiders Genesis - wiadomość - 2019-06-11
Darksiders Genesis na szczęście nie będzie wymagać najnowocześniejszego sprzętu.

Zalecane wymagania sprzętowe:

  1. System operacyjny: Windows 7/8/10 64-bit
  2. Procesor: Intel Core i7 3930K 3.2 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
  3. Pamięć RAM: 8 GB
  4. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1060
  5. Dysk twardy: 15 GB wolnego miejsca