Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2019, 17:07

autor: Frozen

Zapowiedziano Darksiders Genesis – spin-off w stylu Diablo

W internecie pojawiły się pierwsze informacje na temat nowej gry od THQ Nordic i Airship Syndicate osadzonej w uniwersum Darksiders. Teasowany od pewnego czasu spin-off cyklu, ku zaskoczeniu wszystkich, okazał się być grą przypominającą hack’n’slasha.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
W grze Darksiders Genesis, po raz pierwszy w historii serii, będziemy mogli pokierować Strifem – czwartym jeźdźcem apokalipsy. - Zapowiedziano Darksiders Genesis – spin-off w stylu Diablo - wiadomość - 2019-06-06
W grze Darksiders Genesis, po raz pierwszy w historii serii, będziemy mogli pokierować Strifem – czwartym jeźdźcem apokalipsy.

THQ Nordic zapowiedziało Darksiders Genesis, RPG typu hack’n’slash i spin-off cyklu rozpoczętego w 2010 roku przez nieistniejące już Vigil Games. Producentem gry jest firma Airship Syndicate, której założycielem jest współtwórca oryginalnej serii – Joe Madureira. Studio znane jest ze stworzenia ciepło przyjętej przez graczy turowej gry RPG pod tytułem Battle Chasers: Nightwar.

Rozgrywka w Darksiders Genesis mocno wzorowana jest na serii Diablo. Chociaż wciąż nie znamy wielu szczegółów odnośnie produkcji, to z opisu dostępnego między innymi w sklepie Amazon możemy wywnioskować, że gra zaoferuje tryb kooperacji pomiędzy jeźdźcami apokalipsy (w tekście wspomniane jest, że Strife i War dostają wspólne zadanie do wykonania – udanie się do piekła i pokonanie Lucyfera).

O tym, że szykuje się nowa gra z serii Darksiders wiedzieliśmy już od pewnego czasu. Nikt jednak nie spodziewał się, że nowe dzieło okaże się być produkcją typu hack’n’slash. Genesis ma się ukazać pod koniec tego roku. Tytuł pojawi się na PC, PlayStation 4, Xboksie One, Switchu i Google Stadia. Więcej o produkcji usłyszymy podczas targów E3, najprawdopodobniej w trakcie panelu poświęconemu cyklowi, który odbędzie się 13 czerwca o godzinie 19:30 czasu polskiego.