Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 czerwca 2019, 17:05

autor: AlexB

Termin premiery GreedFall, skasowana gra Blizzarda i inne wieści

Dziś piszemy o przybliżonej dacie premiery GreedFall, grze skasowanej przez Blizzarda po co najmniej dwóch latach prac, wsparciu dla technologii Nvidii w Call of Duty: Modern Warfare, wyłączeniu serwerów multiplayer w grach Naughty Dog na PS3 oraz nowojorskim oddziale People Can Fly. Witajcie w wieściach ze świata.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

GreedFall z przybliżoną datą premiery

Z okazji zbliżających się targów E3 studio Spiders opublikowało nowy trailer GreedFall, czyli zapowiedzianego przeszło dwa lata temu RPG-a akcji, który zabierze nas do świata fantasy stylizowanego na XVII wiek. Trailer skupia się na przybliżeniu fabuły gry. Przy okazji twórcy podali również, że tytuł zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One we wrześniu bieżącego roku. Dokładny dzień debiutu nie jest jednak na razie znany.

Gra Bizzarda skasowana po co najmniej dwóch latach prac

Szeregi firmy Blizzard opuścił kolejny pracownik. Tym razem jest to David Gibson, który zajmował się animacjami między innymi w sieciowej strzelance Overwatch. Według jego profilu w serwisie LinkedIn, od lipca 2017 roku pracował on nad tajemniczym, niezapowiedzianym projektem, który najwyraźniej został skasowany przez giganta z Irvine. Gibson przyznał na Twitterze, że nigdy nie ujrzymy efektów jego starań. Niewykluczone jednak, że o nich przeczytamy. Taką sugestię rzucił Jason Schreier z serwisu Kotaku, który nieraz podawał interesujące informacje zza kulis wielkich firm.

Anulowanie prac nad grami, nawet tych będących w całkiem zaawansowanej fazie, nie jest niczym nowym ani niezwykłym dla Blizzarda. Jak zdradził w listopadowym wywiadzie dla Game Informera Allen Adham, wiceprezes firmy, aż 50% projektów kalifornijskiej ekipy nigdy nie ogląda światła dziennego.

Nowojorski oddział People Can Fly

People Can Fly otwiera oddział w Nowym Jorku. - Termin premiery GreedFall, skasowana gra Blizzarda i inne wieści - wiadomość - 2019-06-06
People Can Fly otwiera oddział w Nowym Jorku.

Polskie studio People Can Fly kontynuuje ekspansję. Otworzyło ono swój nowy, już czwarty oddział, tym razem w Nowym Jorku. Zatrudnia on 30 pracowników, mających w swoich CV takie firmy, jak Avalanche, Activision Blizzard, Ninja Theory czy Eidos Montreal. Szefem fili został David Grijns (m.in. współzałożyciel Defiant Studios), a producentem wykonawczym Roland Lesterlin (reżyser Just Cause 3 i również współzałożyciel Defiant Studios). Cytując Sebastiana Wojciechowskiego, prezesa People Can Fly:

To niesamowity czas dla People Can Fly. Wraz z otwarciem nowojorskiego oddziału przekroczyliśmy łączną liczbę 200 pracowników, co pomoże nam przyspieszyć prace nad projektem AAA tworzonym we współpracy ze Square Enix. Jednocześnie studio ma teraz bazę w jednym z największych miast na świecie, które przyciąga mnóstwo światowej klasy talentów. David i Roland mają fantastyczne osiągnięcia w budowaniu i zarządzaniu wysokiej jakości zespołami. Nie mogę się doczekać pracy z nimi oraz innymi naszymi istniejącymi studiami w Wielkiej Brytanii i Polsce.

Jedną z czołowynch postaci Pepole Can Fly New York jest Roland Lesterlin. - Termin premiery GreedFall, skasowana gra Blizzarda i inne wieści - wiadomość - 2019-06-06
Jedną z czołowynch postaci Pepole Can Fly New York jest Roland Lesterlin.

Przedstawiciele People Can Fly będą obecni na tegorocznych targach E3. Prawdopodobnie usłyszymy podczas nich szczegóły na temat wspomnianego przez Szymańskiego projektu gry AAA, która ma być strzelanką FPP. Prezentacja katalogu Square Enix odbędzie się 11 czerwca o godzinie 3:00 czasu polskiego.

Nvidia partnerem Call of Duty: Modern Warfare

Firmy Nvidia oraz Activision ogłosiły, że w pecetowej wersji zapowiedzianej w ubiegłym tygodniu strzelance FPP Call of Duty: Modern Warfare będzie wsparcie dla technologii DirectX Raytracing (DXR) oraz Adaptive Shading. Wszystko po to, by groza współczesnego pola walki była jeszcze bardziej realna. Trzeba jednak pamiętać, że by cieszyć się ze wszystkich możliwości, należy posiadać kartę RTX.

„Nasza praca na urządzeniach Nvidia pomogła nam w stworzeniu pecetowego Modern Warfare. Płynnie zintegrowaliśmy funkcje RTX, takie jak ray tracing czy Adaptive Shading z naszymi technologiami. Okazały się one świetnymi dodatkami i już nie możemy się doczekać, aż nasi komputerowi fani będą mogli przekonać się o tym osobiście” - powiedział Dave Stohl ze studia Infinity Ward.

Wyłączenie serwerów multiplayer w grach Naughty Dog na PS3

Nadchodzi koniec multiplayera w trzech grach Naughty Dog na PlayStation 3. - Termin premiery GreedFall, skasowana gra Blizzarda i inne wieści - wiadomość - 2019-06-06
Nadchodzi koniec multiplayera w trzech grach Naughty Dog na PlayStation 3.

Jeśli posiadacie PlayStation 3 i lubicie multiplayer w Uncharted 2, Uncharted 3 i The Last of Us, to nie mamy dla Was dobrej wiadomości. Studio Naught Dog ogłosiło, że 4 września bieżącego roku o godzinie 2:00 czasu polskiego wyłączone zostaną serwery trzech wspominanych tytułów na konsoli firmy Sony z poprzedniej generacji. W ramach drobnej rekompensaty za darmo udostępnione zostały wszystkie DLC związane z trybem wieloosobowym w tych produkcjach. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Pokemon Sword
 2. Pokemon Shield
 3. LornSword: Winter Chronicle
 4. Between the Stars
 5. Azur Lane
 6. Anno 1800

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. They Are Billions zwiastun na premierę
 2. Pokemon Sword zwiastun #1
 3. Stay in the Light zwiastun #1
 4. Maitetsu: Pure Station opening
 5. Hell Let Loose zwiastun na premierę
 6. GreedFall E3 2019 - story trailer
 7. Doraemon Story of Seasons zwiastun #1
 8. Brawl Stars zwiastun na premierę
 9. Battlefield V Rozdział 4: Wbrew przeciwnościom (PL)
 10. Vampire: The Masquerade - Coteries of New York zwiastun #1
 11. Transient zwiastun #1
 12. Shattered: Tale of the Forgotten King zwiastun #1
 13. Jumanji: The Video Game zwiastun #1 (PL)
 14. Metal Revolution zwiastun #1
 15. Dead End Job zwiastun #1