Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2019, 20:10

autor: Frozen

Ambitne założenia powodem opóźnienia nowej gry People Can Fly

People Can Fly zapewnia, że zapowiedziany w 2017 roku wspólny projekt z japońską firmą Square Enix ma się dobrze. Brak jakichkolwiek nowych informacji wynika z tego, że gra stała się dużo większa i ambitniejsza, niż początkowo zakładano.

W latach 2013-2015 znane jako Epic Games Poland, po rozstaniu z twórcami Fortnite'a studio wróciło do starej nazwy i logo. - Ambitne założenia powodem opóźnienia nowej gry People Can Fly - wiadomość - 2019-01-26
W latach 2013-2015 znane jako Epic Games Poland, po rozstaniu z twórcami Fortnite'a studio wróciło do starej nazwy i logo.

W czerwcu 2017 roku Square Enix ogłosiło, że studio People Can Fly wyprodukuje nowy wysokobudżetowy tytułstrzelankę FPP, która będzie „idealnym uzupełnieniem portfolio” japońskiego wydawcy. Od tamtej pory minęło półtora roku, a my wciąż nie poznaliśmy żadnych konkretów odnośnie tej produkcji. Sebastian Wojciechowski, prezes People Can Fly, zapytany przez serwis DualShockers o przyczynę tej sytuacji odpowiada, że projekt stał się dużo większy i ambitniejszy niż pierwotnie zakładano, co wymusiło na studiu znaczne przesunięcie potencjalnej daty premiery. Pozytywnie wypowiada się o współpracy z firmą Square Enix, która wierzy w projekt do tego stopnia, że powołała oddzielny, dedykowany zespół pomagający pracownikom z People Can Fly w kwestiach technologicznych, a także przy produkcji, projektowaniu i grafice.

Bulletstorm: Full Clip Edition to ostatni wydany do tej pory projekt studia People Can Fly. - Ambitne założenia powodem opóźnienia nowej gry People Can Fly - wiadomość - 2019-01-26
Bulletstorm: Full Clip Edition to ostatni wydany do tej pory projekt studia People Can Fly.

Tworzona dla Square Enix gra to jedyny aktywny projekt polskiego zespołu. People Can Fly w zeszłym roku otworzyło dwa nowe studia – pierwsze w Rzeszowie, a drugie w brytyjskim Newcastle. Oba aktywnie pomagają przy powstającej produkcji. O tym, kiedy poznamy więcej szczegółów odnośnie gry, zadecyduje Square Enix. Japoński wydawca zajmie się sprzedażą, promocją i dystrybucją tytułu.

People Can Fly powstało w 2002 roku z inicjatywy Adriana Chmielarza, Andrzeja Poznańskiego i Michała Kosieradzkiego. Pierwszą produkcją studia był ciepło przyjęty przez graczy i recenzentów Painkiller. W 2012 roku nowym właścicielem firmy zostało amerykańskie przedsiębiorstwo Epic Games, a niedługo później szeregi People Can Fly opuścili jego założyciele, którzy postanowili założyć nowe studio The Astronauts. Zespół odzyskał niezależność w 2015 roku i mniej więcej w tym samym czasie rozpoczął współpracę ze Square Enix.