Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Azur Lane (iOS)

Azur Lane

Oryginalne połączenie dwuwymiarowej gry shoot'em up z taktycznym RPG. W Azur Lane uczestniczymy w bitwach morskich, w których dowodzimy drużyną składającą się z bohaterek będących antropomorfizacjami rzeczywiście istniejących okrętów wojskowych walczących w II wojnie światowej.

Akcji | science fiction | II wojna światowa | zagraj za darmo | elementy RPG | 2D | elementy strategiczne | statki | shoot 'em up

Okładka Azur Lane (iOS)

data premiery gry:

17sie2018

AND iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Azur Lane to działająca w modelu free-to-play produkcja łącząca elementy klasycznego dwuwymiarowego shoot 'em upa z taktycznymi grami RPG. Deweloperem tytułu jest chińska firma Shanghai Manjuu Technology. Głównymi odbiorcami jej oprogramowania i gier są posiadacze urządzeń mobilnych z systemami Android i iOS. Azur Lane zadebiutowało w Chinach w maju 2017 roku, a kilka miesięcy później produkcja ukazała się w Japonii, gdzie z miejsca stała się olbrzymim hitem. Rok później tytuł oficjalnie trafił do użytkowników na Zachodzie. Popularność marki sprawiła, że w szybkim czasie doczekała się ona adaptacji pod postacią komiksów, książek, a także serialu anime oraz trójwymiarowej konsolowej gry Azur Lane: Crosswave.

Fabuła

Akcja Azur Lane rozgrywa się w świecie, który kontrolują fikcyjne stronnictwa, odzwierciedlające realnie istniejące kraje, takie jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Chiny, Niemcy i Japonia. Wszystkie one tworzyły tytułowy sojusz o nazwie Azur Lane, jednak za namową najeźdźców spoza Ziemi, wyłamały się z niego Niemcy i Japonia, które powołały do życia tzw. Szkarłatną Oś (ang. Crimson Axis). Celem Osi jest zdobycie kontroli nad światem, przy wykorzystaniu broni oraz technologii dostarczonej przez tajemniczych mocodawców.

W szeregach obu armii znajdują się młode dziewczyny, które są antropomorfizacjami rzeczywiście istniejących okrętów wojskowych, walczących w trakcie II wojny światowej. Na tym nie kończą się powiązania z największym zbrojnym konfliktem wszech czasów. Kolejne rozdziały kampanii gry nawiązują bowiem wprost do znanych operacji oraz bitew morskich toczonych na Pacyfiku. Fabuła została przedstawiona w formie przerywników wykonanych w formie znanej z gier typu visual novel.

Mechanika

W trakcie zabawy kontrolujemy kilkuosobową drużynę bohaterek, a naszym celem jest wyeliminowanie wszystkich przeciwników znajdujących się na ekranie. Azur Lane jest dwuwymiarowym shoot 'em upem, w którym kluczem do zwycięstwa są nie tylko nasze umiejętności, ale przede wszystkim uzbrojenie i sprzęt zainstalowany w okrętach, a także ich statystyki oraz poziom doświadczenia. W grze dostępnych jest w sumie kilkaset dziewcząt reprezentujących kilka różnych klas statków.

W naszym zespole znajduje się maksymalnie sześć statków. Trzy z nich pełnią rolę wsparcia (lotniskowce, pancerniki i krążowniki liniowe) i nie kontrolujemy ich ruchów, ale możemy korzystać z posiadanych przez nie specjalnych ataków oraz zdolności. Pozostałe okręty (lekkie i ciężkie krążowniki, niszczyciele) znajdują się w pierwszym szeregu naszej formacji bojowej i mogą być sterowane bezpośrednio przez gracza. W zależności od poziomu oraz typu, posiadają one maksymalnie cztery różne zdolności i ataki specjalne.

Nowe okręty/bohaterki otrzymujemy w podobny sposób, jak w innych popularnych produkcjach tego typu – odblokowując je z pomocą zasobów, które zdobywamy podczas rozgrywki lub kupując w sklepiku z mikrotransakcjami.

Kwestie techniczne

Azur Lane oferuje kolorową, komiksową dwuwymiarową oprawę graficzną. Portrety bohaterek zostały wykonane przez wielu różnych grafików z Chin oraz Japonii. Większość dialogów zostało zdubbingowanych, a w nagraniach wzięły udział japońskie aktorki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Azur Lane

Wymagania wiekowe Azur Lane

12+

Wymagania sprzętowe Azur Lane

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS