Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSPCAND
Okładka Savant: Ascent (iOS)
OkładkaSavant: Ascent (iOS)

Savant: Ascent

Produkcja typu shoot’em up, w której przejmujemy kontrolę nad mechanicznym alchemikiem wspinającym się na szczyt swojej wieży. Budowla została opanowana przez armię adwersarzy, toteż nadrzędnym elementem rozgrywki jest eliminowanie ich przy użyciu magicznych pocisków.

Akcji | fantasy | muzyczne | indie | shoot 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Savant: Ascent Premiera

9lis2013

iOS

4gru2013

PC AND

Savant: Ascent to produkcja typu shoot’em up, opracowana przez niezależny zespół D-Pad Studios. Tytuł trafił na kilka platform, na których liście pojawia się PC, iOS i AND.

Fabuła

W Savant: Ascent gracze wcielają się w mechanicznego Alchemika, który stara się posiąść moc drzemiącą w magicznej kuli. Kiedy ta zrzuciła go ze szczytu należącej do niego wieży i wypełniła ją niebezpiecznymi przeciwnikami, bohaterowi nie pozostało nic innego, jak rozpocząć żmudną wędrówkę na szczyt, oczyszczając z wrogów kolejne kondygnacje budowli.

Mechanika

W wydanym na platformie PC, iOS i AND Savant: Ascent akcję obserwujemy z boku. Sednem rozgrywki jest pokonywanie hord oponentów przy użyciu magicznych pocisków i zwinne unikanie ich ataków. W trakcie zabawy kolekcjonujemy płyty, które nie tylko zawierają nowe utwory przygrywające nam w zmaganiach, lecz także odblokowują coraz potężniejsze zdolności bojowe, jakie z nimi powiązano.

Tryby gry

Podstawowym wariantem rozgrywki w grze Savant: Ascent jest Story Mode, którego ukończenie jest kwestią kilkudziesięciu minut. W związku z tym ów tryb można uznać za swego rodzaju samouczek i wstęp do właściwej zabawy, jaką są dwa kolejne moduły, czyli Endless Mode i Time Attack. Podczas gdy w pierwszym staramy się jak najdłużej utrzymać przy życiu, bijąc kolejne rekordy punktowe, w drugim walczymy o zdobycie jak najlepszego wyniku czasowego.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową oprawę graficzną gry Savant: Ascent utrzymano w kreskówkowej stylistyce. Na osobną wzmiankę zasługuje soundtrack skomponowany przez norweskiego DJ’a Savanta.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 2,5 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Savant: Ascent: 12+

Savant: Ascent Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2x1.5 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB GeForce FX 5200 lub lepsza
  • 120 MB HDD
  • Windows 7
PC
AND
iOS