Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweiOSANDPC
Okładka Raiden Legacy (iOS)
OkładkaRaiden Legacy (iOS)

Raiden Legacy

Kompilacja czterech klasycznych tytułów z gatunku top-down shooter w odświeżonej oprawie i z nowymi trybami rozgrywki.

Zręcznościowe | 2D | top-down | shoot 'em up | strzelanki

Raiden Legacy Premiera

16maj2012

PC

3gru2012

iOS

4gru2012

AND

producent: Dotemu wydawca: Dotemu

Raiden Legacy to kompilacja czterech klasycznych tytułów z gatunku top-down shooter. Oprócz protoplasty całej serii - gry Raiden - w pakiecie otrzymujemy trzy spin-offy tej kultowej strzelanki. Trudu zebrania i przypomnienia tych czterech tytułów podjęło się studio DotEmu, specjalizujące się w reedycjach klasyki.

Oryginalnie wydany w 1990 r. na automatach coin-up Raiden był, obok Raptor: Call of the Shadows, drugą najpopularniejszą strzelaniną 2D z pionowym scrollingiem – zwłaszcza wśród graczy pecetowych, którzy w tego typu produkcjach nie mogli przebierać. Gra oferowała prostą mechanikę, polegającą na eliminacji pojawiających się w tzw. falach kolejnych grup przeciwników. Zasiadaliśmy za sterami myśliwca, wyposażonego początkowo w podstawowe narzędzia zagłady, takie jak szybkostrzelny karabin i wyrzutnia bomb. W trakcie rozgrywki nasz statek mógł być ulepszany i uzbrajany w coraz skuteczniejszy arsenał broni za zbierane podczas gry bonusy.

Oprócz pierwszej odsłony serii, w pakiecie otrzymujemy dodatkowo trzy wydane w latach 1996-98 spin-offy cyklu: Raiden Fighters, Raiden Fighter 2 i Raiden Fighters Jet. Wszystkie gry, stworzone przez autora oryginału Seibu Kaihatsu, oferują podobny schemat rozgrywki. Poza drobnym liftingiem grafiki, bardziej zróżnicowanymi poziomami oraz kilkoma zmianami wprowadzonymi do mechaniki gry, nadal mamy do czynienia z klasycznymi, dwuwymiarowymi strzelaninami typu top-down.

Raiden Legacy, oprócz podrasowanej oprawy graficznej, oferuje nowe tryby rozgrywki. Poza klasycznym arcade, w którym mogliśmy rywalizować na jednym ekranie w pojedynkę lub w kooperacji z kolegą, otrzymujemy tryb misji oraz tryb treningowy. Gracze mogą wybrać między średnim a wysokim poziomem trudności. Mamy też możliwość wyłączenia systemu autostrzelania i w pełni manualnej obsługi działek, w które wyposażony jest nasz myśliwiec. Na uwagę zasługuje obecność odświeżonych ścieżek dźwiękowych z Raiden Fighters, Raiden Fighters 2 i Raiden Fighters Jet.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Raiden Legacy: 12+

Raiden Legacy Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP SP3/Vista/7
PC
iOS
AND