Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSAND
Okładka Shooty Skies (PC)

Shooty Skies

Mobilna arcade’owa strzelanka z elementami gier typu endless runner, dostępna w modelu free-to-play z nieinwazyjnymi mikropłatnościami. Nad Shooty Skies pracowali ci sami deweloperzy, którzy wcześniej stworzyli niezwykle udane Crossy Road.

Akcji | zagraj za darmo | widok izometryczny | elementy zręcznościowe | shoot 'em up | strzelanki

Okładka Shooty Skies (PC)

data premiery gry:

29wrz2015

iOS

6lis2015

AND

7mar2018

PC

Shooty Skies to arcade’owa strzelanka wertykalna typu shoot'em up, robiąca użytek z mechaniki charakterystycznej dla zręcznościówek z gatunku endless runner. Produkcja – wydana w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami – jest debiutanckim dziełem australijskiego studia Mighty Games, powołanego do życia w połowie 2013 roku. Założyli je Ben Britten, Matt Ditton i Matt Hall, a w późniejszym czasie do wymienionej trójki dołączył Andy Sum. Hall i Sum znani są w świecie gier przede wszystkim z wyprodukowania wielkiego mobilnego hitu, zręcznościówki Crossy Road.

Mechanika

Gracz wciela się w postać zasiadającą za sterami maszyny latającej – w początkowej fazie zabawy jest nią kot w jednopłatowcu – i ostrzeliwuje nadlatujących w jego kierunku przeciwników (m.in. kabiny arcade’owe, wielkie usta, ogromne bobry, monitory komputerowe) przez możliwie jak najdłuższy czas. Pomagają w tym ulepszenia działek oraz przyzywani od czasu do czasu skrzydłowi. Celem rozgrywki jest uzyskanie rekordowego wyniku punktowego. Dobre rezultaty pozwalają odblokowywać kolejne postacie i maszyny latające.

Na potrzeby Shooty Skies opracowano sprytną mechanikę zabawy. Kontrolę nad maszyną latającą sprawujemy tylko wówczas, gdy suniemy palcem po ekranie. Jednocześnie dotyk aktywuje działka, z pomocą których likwidujemy zagrożenie. Bywa jednak, że natężenie wrogów jest zbyt duże i przed porażką uchroni nas jedynie specjalny atak rakietowy. Problem w tym, że jego naładowanie wymaga zdjęcia palca z ekranu i wystawienia bohatera na ataki. W efekcie rozgrywka nabiera taktycznego wymiaru.

Kwestie techniczne

Ważną cechą gry jest izometryczna szata graficzna, zbudowana z wielkich pikseli – niczym we wspomnianym już Crossy Road. W połączeniu z dużym tempem akcji oraz elektroniczną ścieżką dźwiękową inspirowaną muzyką z serii Street Fighter, nadaje ona grze niezaprzeczalnego, arcade’owego uroku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Shooty Skies

Wymagania wiekowe Shooty Skies

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Shooty Skies

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza, 500 MB HDD, Windows 7 64-bit

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Crossy Road, Shooty Skies i Love You to Bits)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Crossy Road, Shooty Skies i Love You to Bits)

wiadomość11 kwietnia 2017

Tym razem polecamy sprawdzenie aktualizacji do takich gier mobilnych jak Crossy Road, Love You to Bits, Rick and Morty: Pocket Mortys, Shooty Skies czy Thumb Drift.

Nowy tryb dla World of Tanks Blitz i słaby patch do Pokemon GO – najlepsze mobilne aktualizacje
Nowy tryb dla World of Tanks Blitz i słaby patch do Pokemon GO – najlepsze mobilne aktualizacje

wiadomość2 sierpnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Dungeon Link, Rodeo Stampede, Shadow Fight 2, Shooty Skies oraz World of Tanks Blitz. Piszemy też o słabej aktualizacji do Pokemon GO.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Rayman Adventures, Neon Drive, Shooty Skies)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Rayman Adventures, Neon Drive, Shooty Skies)

wiadomość14 czerwca 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Neo Monster, Neon Drive, Rayman Adventures, Shooty Skies oraz SimCity BuildIt.

Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Order & Chaos 2, Crossy Road i Subway Surfers)
Najlepsze mobilne aktualizacje (m.in. Order & Chaos 2, Crossy Road i Subway Surfers)

wiadomość26 kwietnia 2016

Tym razem polecamy wypróbowanie łatek do takich tytułów jak Adventure to Fate: Quest to the Future, Crossy Road, Order & Chaos 2: Redemption, Pyramid Solitaire Saga, Shooty Skies i Subway Surfers.

Najlepsze gry mobilne 2015 roku - Framed, Shooty Skies i Nibblers na liście Górala
Najlepsze gry mobilne 2015 roku - Framed, Shooty Skies i Nibblers na liście Górala

wiadomość30 grudnia 2015

Oto drugie z mobilnych podsumowań kończącego się roku. Do swojej listy najlepszych gier ostatnich 12 miesięcy zaprasza Was Góral, jeden z najbardziej aktywnych newsmanów, miłośnik wszelkich układanek i stary konsolowiec.

iOS
AND
PC