Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOSAND
Okładka Glorkian Warrior: The Trials of Glork (iOS)
OkładkaGlorkian Warrior: The Trials of Glork (iOS)

Glorkian Warrior: The Trials of Glork

Interesujące połączenie dwuwymiarowej strzelanki, platformówki i kreskówki. Głównym bohaterem gry jest Glork – wojownik rasy Glorkian, który musi obronić swoją asteroidę przed hordami obcych.

Akcji | 2D | indie | shoot 'em up | strzelanki

Glorkian Warrior: The Trials of Glork Premiera

13mar2014

iOS

12lis2014

PC

12mar2015

AND

Gry podobne do Glorkian Warrior: The Trials of Glork

Metal Slug: Awakening

Metal Slug 2

Huntdown

Glorkian Warrior: The Trials of Glork to arcade’owa strzelanka z elementami platformówki, wyprodukowana przez studio Pixeljam Games, znane z survivalowej zręcznościówki Dino Run oraz arcytrudnego Potatoman Seeks The Troof. Produkcja została ufundowana w 2010 roku za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Glorkian Warrior: The Trials of Glork stanowi unikalne połączenie arcade’owej strzelanki utrzymanej w stylu klasycznej Galagi, prostej platformówki oraz pełnej humoru kreskówki. Bohaterem gry jest Glork – wojownik rasy Glorkian, który staje przed koniecznością obronienia zamieszkiwanej przez siebie asteroidy przed hordami obcych. W zadaniu przeszkadzają mu dwie kosmitki – Zoe i Chloe, zlecające co jakiś czas absurdalne zadania. Jak się szybko okazuje, ich realizacja jest obligatoryjna, więc Glork bez zbędnego szemrania rozpoczyna skomplikowane działanie na dwa fronty.

Gra czerpie wzorce z klasyków gatunku, dlatego też nie uświadczymy w niej takich rozwiązań, jak poziomy doświadczenia czy system mikropłatności. W Glorkian Warrior: The Trials of Glork liczy się wyłącznie akcja i frajda płynąca z rozgrywki. Twórcy zadbali o to, projektując dziesiątki zabawnych typów przeciwników, w tym kilkunastu wymagających bossów, wiele unikalnych broni (eksplodujące piłki tenisowe, gwiazdy zagnieżdżające się na niebie nad asteroidą itd.), a także power-upów (sok z obcych, podwajający, a nawet potrajający liczbę wystrzeliwanych pocisków). O to, by zabawy nie zjadła nuda, dba system proceduralnie generujący układy nadciągających obcych.

Jedną z największych zalet Glorkian Warrior: The Trials of Glork jest nieskomplikowany humor oraz komiksowa szata graficzna, będąca sama w sobie źródłem wielu zabawnych akcentów (jej autorem jest rysownik James Kochalka). Do tego otrzymaliśmy intuicyjny system sterowania i wiele emocjonujących starć z obcymi.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Glorkian Warrior: The Trials of Glork: 12+

PC
iOS
AND