Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2019, 09:31

autor: Serek

Dying Light 2 na gameplayu z E3 2019

W sieci pojawiły się materiały prezentujące zapisy rozgrywki z gry Dying Light 2, pochodzące z E3 2019. Przy okazji twórcy udostępnili na własnym kanale krótki wywiad z Tymonem Smektałą - głównym projektantem tytułu.

AllegroGG Wszystko dla Graczy
Dying Light 2 już jest dobrze kojarzone za granicą. A jak będzie po premierze? - Dying Light 2 na gameplayu z E3 2019 - wiadomość - 2019-06-11
Dying Light 2 już jest dobrze kojarzone za granicą. A jak będzie po premierze?

Trzeba przyznać, że polscy producenci gier wideo mogą zaliczyć trwające targi E3 do udanych. Poza oczekiwaną ekscytacją Cyberpunkiem 2077, na targach pojawiło się także Dying Light 2. Produkcja Techlandu zagościła na dwóch konferencjach i z miejsca podbiła serca fanów. Teraz, kiedy targi trwają w najlepsze, w sieci zaczęły pojawiać się materiały z imprezy, przedstawiające nieco dłuższe fragmenty tytułu. Na poniższym filmie możemy zobaczyć elementy parkouru w lokacji, która była już wcześniej prezentowana na trailerach, a także dowiedzieć się nieco więcej szczegółów na temat głównego bohatera oraz głośno reklamowanej mechaniki wpływu na otaczający gracza świat.

Na oficjalnym kanale gry w serwisie YouTube pojawił się wywiad z Tymonem Smektałą, głównym projektantem Dying Light 2. Możemy się z niego dowiedzieć, że miasto (podzielone na 7 regionów), w którym będzie toczyć się akcja produkcji, będzie czterokrotnie razy większe od wszystkich map z „jedynki”. Twórca zdradził również, że jednym z celów, które postawił przed sobą jako lider zespołu, jest zachęcenie gracza do słuchania postaci niezależnych. To sprawi, że wybory (których konsekwencje będą widoczne w lokacjach) powinny nabrać sensu.

Podstawową zmianą względem pierwowzoru ma być natomiast większa synteza akrobacji z walką. O ile w „jedynce” dało się wyraźnie oddzielić te dwa elementy rozgrywki, to druga część ma umożliwić graczowi jednoczesne szybkie i efektowne przemieszczanie się po lokacjach oraz eliminowanie wrogów. Następne tygodnie mają przynieść więcej szczegółów od twórców. Dying Light 2 trafi do sprzedaży wiosną 2020 roku. Tytuł ukaże się na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Dying Light 2
  2. Nowy zwiastun i data premiery Dying Light 2