Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2014, 19:32

Nordic Games omawia przyszłość serii Darksiders i Red Faction

W rozmowie przeprowadzonej przez serwis GenGAME z przedstawicielem firmy Nordic Games poruszony został temat przyszłości serii Darksiders i Red Faction. Dowiedzieliśmy się, że nowy właściciel obu cyklów chce stworzyć kolejne ich odsłony i rozważa obecnie możliwe kierunki rozwoju tych marek.

Jak wiadomo, po upadku koncernu THQ na przełomie 2012 i 2013 roku należące do niego marki rozeszły się po różnych firmach z całego świata, a serie Darksiders i Red Faction trafiły pod skrzydła spółki Nordic Games. Można było spodziewać się, że cykle nie zostały kupione po to, by pozwolić im umrzeć, jednak musiał minąć przeszło rok, byśmy dowiedzieli się od nowego właściciela czegoś więcej na temat tego, jakie ma zamiary wobec obu tych marek. Podczas zakończonych przed niecałym miesiącem targów E3 redakcja serwisu GenGAME odbyła krótką rozmowę z Reinhardem Pollice’em, dyrektorem do spraw rozwoju produktów w Nordic Games, w której poruszona została kwestia tego, co dalej z seriami Darksiders i Red Faction.

Dzięki nabytkom po THQ austriackie Nordic Games ma szansę znacząco wzmocnić swoją pozycję na rynku. - Nordic Games omawia przyszłość serii Darksiders i Red Faction - wiadomość - 2014-07-04
Dzięki nabytkom po THQ austriackie Nordic Games ma szansę znacząco wzmocnić swoją pozycję na rynku.

Darksiders

Seria Darksiders w skrócie:
  • Dotychczasowy producent: Vigil Games
  • Gatunek: slasher (TPP) w realiach fantasy
  • Liczba odsłon: dwie (2010, 2012)
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, WiiU

Reinhard Pollice powiedział, że jego firma jest w tej chwili na etapie przyglądania się wszystkim możliwym kierunkom, w jakich mógłby podążyć cykl o czterech Jeźdźcach Apokalipsy. Stwierdził przy tym, iż jest to seria, która uszktałtowała się już i wypracowała właściwe sobie elementy w mechanice rozgrywki, dzięki czemu wiadomo, czego nie może zabraknąć w nowej grze, by fani nie byli rozczarowani.

Zapytany o ewentualny udział twórców dwóch pierwszych części Darksiders – np. Joego Madureiry i Davida Adamsa – w produkcji nowego tytułu, przedstawiciel Nordic Games oznajmił jedynie, że są prowadzone z nimi rozmowy. Zdradził przy tym, że obaj panowie nigdy nie mieli w pełni wyklarowanej wizji Darksiders III, lecz nie wykluczył skorzystania z pomysłu Adamsa na implementację wszystkich czterech Jeźdźców w jednej grze.

Którym Jeźdźcem Apokalipsy chcielibyście zagrać w Darksiders III? - Nordic Games omawia przyszłość serii Darksiders i Red Faction - wiadomość - 2014-07-04
Którym Jeźdźcem Apokalipsy chcielibyście zagrać w Darksiders III?

Red Faction

Seria Red Faction w skrócie:
  • Dotychczasowy producent: Volition
  • Gatunek: strzelanka (FPP/TPP) w realiach science-fiction
  • Liczba odsłon: cztery (2001, 2002, 2009, 2011)
  • Platformy sprzętowe: PC, Xbox, PS2, X360, PS3, GameCube i inne

Jeszcze kilka miesięcy temu Nordic Games nosiło się z zamiarem opracowania Red Faction: Guerilla 2, jednak w tej chwili rozwój tej marki jest w podobnej fazie jak Darksiders – a nawet kilka kroków za cyklem o Jeźdźcach Apokalipsy, jeśli chodzi o stopień zaawansowania prac. Reinhard Pollice stwierdził, że Red Faction potrzebuje zespolenia cech właściwych dla pierwszej i drugiej oraz trzeciej i czwartej odsłony, z naciskiem na takie elementy, jak deformacja i destrukcja otoczenia. Oznajmił również, że w przypadku tej serii pewnym problemem jest tłok, jaki obecnie panuje na rynku shooterów.

Jakiejkolwiek formy nie przybierze piąte Red Faction, jedno jest pewne – nie zabraknie w nim destrukcji otoczenia. - Nordic Games omawia przyszłość serii Darksiders i Red Faction - wiadomość - 2014-07-04
Jakiejkolwiek formy nie przybierze piąte Red Faction, jedno jest pewne – nie zabraknie w nim destrukcji otoczenia.

Na koniec warto wspomnieć, że Nordic Games zamierza zmienić swój dotychczasowy wizerunek – firmy postrzeganej wyłącznie jako wydawca – i zaktywizować posiadane przez siebie wewnętrzne zespoły deweloperskie, zyskując renomę również jako twórca gier. Niemniej, pomimo niechęci koncernu do bycia zależnym od zewnętrznych partnerów, niewykluczone, że nowe odsłony Darksiders i Red Faction trafią w ręce innych studiów. Na konkrety przyjdzie nam poczekać jeszcze jakiś czas.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej