Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 4 lipca 2014, 16:35

Blood Bowl – rozgrywki brutalnego sportu fantasy zagoszczą na tabletach

Studio Cyanide zapowiedziało mobilną odsłonę cyklu Blood Bowl, czyli serii strategicznych gier sportowych osadzonych w realiach ponurego uniwersum Warhammera.

Francuskie studio Cyanide odniosło spory sukces na rynku pecetowym dzięki wyśmienitej serii strategicznych gier sportowych Blood Bowl, opartych na kanwie popularnej planszówki i osadzonych w realiach uniwersum fantasy znanego jako Warhammer. Teraz twórcy uznali, że najwyższy czas aby do zabawy dołączyli również gracze mobilni. Zespół właśnie zapowiedział nową odsłonę marki, która powstaje wyłącznie z myślą o tabletach z systemami iOS i Android.

Tradycyjnie cała gra obracać się będzie głównie wokół meczów sportu przypominającego krwawą wersję futbolu amerykańskiego, w którym zawodnikami są fantastyczne istoty zamieszkujące uniwersum Warhammera. Zasady tych rozgrywek będą proste proste: na boisku umieszczone zostaną dwie drużyny i jedna piłka, której doniesienie na pole końcowe przeciwnika zapewni zdobycie punktu. Innych reguł w tej grze nie uświadczony, co oznacza, że dozwolone będą wszystkie brutalne chwyty, a słowo faul nie znajdzie się w słowniku sędziego. Podstawowa wersja gry pozwoli na pokierowanie drużynami ludzi i orków. Kolejne cztery zespoły, w postaci krasnoludów, skavenów, leśnych elfów i wojowników chaosu, będziemy mogli dokupić w ramach mikropłatności. Każda rasa otrzyma unikalne jednostki, umiejętności oraz ekwipunek, a dzięki systemowi doświadczenia jeszcze mocniej dopasujemy zawodników do naszego stylu rozgrywki.

Mobilny Blood Bowl pozwoli na rozgrywki solo w ramach rozbudowanej kampanii fabularnej, podczas której zajmiemy się nie tylko wygrywaniem meczów w ramach wielkiej ligi, ale również zarządzaniem samą drużyną. Nie zabraknie także trybu multiplayer, pozwalającego zarówno na pojedyncze mecze, jak i wzięcie udziału w światowej lidze. Co godne pochwały, posiadacze iPadów i tabletów z systemem Android będą mogli bawić się wspólnie.

Na razie nie wiemy kiedy mobilny Blood Bowl zadebiutuje na rynku. Autorzy obiecują jedynie, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo, więc premiera powinna nastąpić w najbliższych miesiącach.

Blood Bowl – oficjalna strona mobilnej odsłony cyklu