Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lipca 2014, 15:57

autor: Draug

Battlefield 4: Zęby smoka zadebiutuje 29 lipca?

Na oficjalnym twitterowym profilu platformy dystrybucji cyfrowej Origin pojawił się wpis, z którego wynika, że Zęby smoka, czwarty dodatek do gry Battlefield 4, zadebiutuje 29 lipca 2014 roku. Wygląda na to, że autor zapomniał się, ujawniając tę informację, jako że post został szybko wyedytowany i pozbawiony wspomnianej daty.

Battlefield 4 w skrócie:
  • Producent: EA DICE
  • Gatunek: sieciowy FPS
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4
  • Termin premiery (świat): 29 października 2013
  • Nasza ocena (wersja PC): 8.5 / 10 (Gambrinus)

Do tej pory oficjalne komunikaty głosiły jedynie, że Zęby smoka – czwarty spośród pięciu planowanych dodatków DLC do gry Battlefield 4, nazwany oryginalne Dragon’s Teeth – zadebiutuje latem bieżącego roku. Coraz więcej przesłanek wskazuje jednak, że premiery rozszerzenia doczekamy się jeszcze w tym miesiącu. Najpierw strony internetowe platformy dystrybucji cyfrowej Origin w kilku krajach podały informację o lipcowej premierze produktu, natomiast teraz twitterowy profil Origina stał się źródłem rewelacji, z których wynika, że Zęby smoka trafią na rynek dokładnie 29 lipca. Jeden z ostatnich wpisów, reklamujący 20-procentową przecenę na usługę Premium do Battlefielda 4, głosił, że posiadacze takiego konta otrzymają przywilej w postaci dostępu do omawianego dodatku 15 lipca. Jednak post został wyedytowany zaraz po publikacji i datę zamieniono na informację, że Premium gwarantuje możliwość zabawy z rozszerzeniem na dwa tygodnie przed tym, jak trafi ono w ręce pozostałych graczy.

Tarcza balistyczna - jedna z nowości wprowadzanych przez dodatek Zęby smoka do gry Battlefield 4. - Battlefield 4: Zęby smoka zadebiutuje 29 lipca? - wiadomość - 2014-07-04
Tarcza balistyczna - jedna z nowości wprowadzanych przez dodatek Zęby smoka do gry Battlefield 4.

Zestawienie obu wpisów prowadzi zatem do wniosku, że Zęby smoka wyjdą właśnie 29 lipca. Oczywiście, możliwe, że wpis został zmieniony nie z chęci ukrycia terminu premiery, a z powodu pomyłki autora, jednak bardziej prawdopodobny wydaje się pierwszy scenariusz.

Przypomnijmy jeszcze, że omawiany dodatek wzbogaci Battlefielda 4 o tryb Sprzężenie, cztery nowe mapy (w azjatyckich miastach), kilka niedostępnych wcześniej modeli broni, tarczę balistyczną, a także ciężko uzbrojony pojazd R.A.W.R. kierowany zdalnie.

Na koniec warto wspomnieć o niedawnym raporcie studia EA DICE, w którym przedstawiono wyniki współpracy między twórcami a graczami w ramach Community Test Environment (dotyczy to również zawartości Zębów smoka). Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.