Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2018, 10:35

autor: AlexB

Rozwiązywanie zagadek na nowym gameplayu z Darksiders 3

Serwis IGN opublikował kolejny fragment rozgrywki z Darksiders III, czyli kolejnej odsłony popularnego cyklu slasherów. Tym razem skupia się on na rozwiązywaniu zagadek środowiskowych. Tytuł zadebiutuje pod koniec listopada bieżącego roku.

Choć do zaplanowanej na 27 listopada bieżącego roku premiery Darksiders III zostało jeszcze mnóstwo czasu, osoby jej oczekujące nie mogą narzekać na brak materiałów filmowych pochodzących z kolejnej odsłony popularnego cyklu slasherów. Wszystko za sprawą serwisu IGN, który jak z rękawa sypie kolejnymi gameplayami i trailerami. Ostatnio jego redaktorzy opublikowali nowy, niemal sześciominutowy zapis rozgrywki z nadchodzącej produkcji studia Gunfire Games. Całość jest dostępna poniżej.

Opublikowany gameplay skupia się na rozwiązywaniu zagadek środowiskowych w Darksiders III. Możemy zobaczyć, jak Furia próbuje pozbyć się pajęczyn (występujących w dwóch wariantach – zwykłym białym i magicznym czerwonym, odnawiającym się kilka chwil po zniszczeniu) za pomocą wybuchowych robaczków, które muszą najpierw posilić się specjalną substancją, lub własnych mocy ognia. Samo spopielanie nadnaturalnej sieci może jednak szybko się znudzić, zatem rzecz jasna nie będzie to jedyny rodzaj łamigłówek, jakie znajdziemy w grze. Powrócą chociażby znane z pierwszej odsłony cyklu kryształowe miecze, które należy umieścić w odpowiednich miejscach, by pchnąć zabawę do przodu.

Podczas swojej wędrówki Furia będzie musiała nie tylko zmierzyć się z niebezpiecznymi przeciwnikami, ale również wykazać się intelektem podczas rozwiązywania zagadek. - Rozwiązywanie zagadek na nowym gameplayu z Darksiders 3 - wiadomość - 2018-08-01
Podczas swojej wędrówki Furia będzie musiała nie tylko zmierzyć się z niebezpiecznymi przeciwnikami, ale również wykazać się intelektem podczas rozwiązywania zagadek.

Przedstawiciele studia Gunfire Games wypowiadający się na zaprezentowanym gameplayu podkreślają, że podczas tworzenia zagadek w Darksiders III kierowali się starą i niezawodną zasadą małych kroków. Oznacza to, że każde nowe możliwości związane z daną mechaniką będą tłumaczone graczom stopniowo, choć nie wprost. Na przykład w przypadku wybuchających robaczków najpierw zobaczymy, że zanim wybuchną muszą się one posilić. W kolejnej zagadce jedzenie będzie ukryte i tak dalej aż do momentu, gdy do rozwiązania łamigłówki konieczne okaże się wykorzystanie wiedzy nabytej przy kilku okazjach.

Darksiders III ukaże się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej napisy i dialogi). Zainteresowani kupnem wersji gry na tę pierwszą platformę mogą zapoznać się ze wstępnymi wymaganiami sprzętowymi, dostępnymi tutaj.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Darksiders III

Darksiders III