Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2018, 09:58

autor: ElMundo

Premiera This is the Police 2 na PC. Są pierwsze recenzje

Studio Weappy zrobiło nam miłą niespodziankę – ich najnowsza produkcja, This Is The Police 2, pojawiła się na rynku dwa dni przed planowaną premierą. W sieci pojawiły się także pierwsze recenzje tego tytułu.

Premiera This is the Police 2 na PC. Są pierwsze recenzje - ilustracja #1

Po sporym sukcesie This is the Police – bardzo ciekawej produkcji pozwalającej na wcielenie się w komendanta policji w niewielkim mieście Freeburg – ekipa Weappy Studios z miejsca przystąpiła do prac nad kontynuacją. Sequel w wersji pecetowej pojawił się na rynku wczoraj, choć co ciekawe, zrobił to dwa dni przed planowaną datą premiery, co jest miłym wyjątkiem od reguły panującej w branży gier.

W This is the Police 2 trafiamy do miasteczka Sharpwood, w którym rolę komendanta tamtejszego posterunku policji pełni młoda i niezbyt doświadczona Lilly Reed, która ma sporo problemów natury dyscyplinarnej ze swoimi podwładnymi. Niespodziewanie w mieście pojawia się Warren Nash – postać, którą już po chwili rozgrywki będą kojarzyć wszyscy gracze mający w pamięci wydarzenia z pierwszej odsłony. Ta sytuacja rozpoczyna cały szereg nietuzinkowych zdarzeń, a gracz – oprócz rozwoju fabuły – skupia się także na organizowaniu pracy komisariatu, jak również wykonywaniu misji taktycznych, które są największą nowością nowej produkcji Weappy Studios.

Dylematy moralne odgrywają w This is the Police 2 sporą rolę. - Premiera This is the Police 2 na PC. Są pierwsze recenzje - wiadomość - 2018-08-01
Dylematy moralne odgrywają w This is the Police 2 sporą rolę.

Do sieci trafiły także pierwsze recenzje tego tytułu – po zebraniu 13 opinii średnia ocen w serwisie Metacritic wynosi 71/100, choć uwagę zwraca spory rozstrzał w kwestii końcowych not uzyskanych przez grę. Podczas gdy recenzent z serwisu Ragequit.gr przyznał temu tytułowi 95/100 punktów, redakcja Cubed3 stwierdziła, że This is the Police 2 zasługuje tylko na 50/100 oczek. Oto kilka przykładowych ocen:

  • Ragequit.gr – 95/100
  • Vandal – 80/100
  • IGN Italia – 75/100
  • DualShockers – 70/100
  • PC Gamer – 52/100
  • Cubed3 – 50/100

Gra trafiła także pod naszą lupę i przyznaliśmy jej ocenę 7/10. Do największych zalet TITP 2 należy przede wszystkim bardzo ciekawa fabuła, klimatyczna oprawa wizualna i grywalne misje taktyczne, podczas gdy wśród minusów można znaleźć wkradającą się po pewnym czasie rutynę oraz brak możliwości zapisu gry w trakcie przeprowadzania ataków na miejsca przebywania przeciwników.

Warto pamiętać, że w produkcji są także wersje gry przeznaczone na PlayStation 4, Xboksa One oraz Nintendo Switch – pojawią się one jednak na rynku w późniejszym czasie, najprawdopodobniej w ciągu kilku miesięcy.