Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 stycznia 2018, 16:11

autor: Vergil

Zapowiedziano This is the Police 2

This is the Police doczeka się kontynuacji, która jeszcze w tym roku trafi na komputery osobiste i konsole. W sieci pojawił się zwiastun This is the Police 2 oraz pierwsze informacje na temat warstwy fabularnej i mechaniki rozgrywki.

Firma THQ Nordic ogłosiła, że jeszcze w tym roku This is the Police doczeka się kontynuacji. Produkcja, nad którą pracuje zespół Weappy Studio (autorzy pierwszej odsłony cyklu), zmierza na komputery osobiste i konsole (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch). Oprócz klimatycznego zwiastuna czekającego na Was poniżej, poznaliśmy także pierwsze konkrety na temat warstwy fabularnej oraz zmian wprowadzonych w mechanice rozgrywki.

This is the Police 2 zabierze nas w podróż do Sharpwood – małego miasteczka na północy Stanów Zjednoczonych, w którym wszyscy wszystkich znają, uparcie trzymając się tradycji i izolując się od zewnętrznych wpływów. Komplikacje z dostawami żywności otwierają duże pole do popisu dla szmuglerów wykorzystujących tę sytuację na własną korzyść. Nic zatem dziwnego, że mieścina stała się domem dla rozmaitych typów spod ciemnej gwiazdy.

W trakcie rozgrywki będziemy śledzić losy Lilly Reed (w tej roli Sarah Hamilton, którą mogliśmy usłyszeć w grach z serii The Longest Journey) – nowej pani szeryf, która spróbuje zaprowadzić porządek w tym odciętym od świata miejscu. Niestety nie będzie to łatwe – wszak tutejsi funkcjonariusze nie przywykli do wykonywania rozkazów wydawanych przez młode kobiety. Sprawy ulegną zmianie, kiedy w Sharpwood pojawi się tajemniczy jegomość – Warren Nash. To, jaki wpływ na mieszkańców miasteczka będzie miała owa osobistość, okaże się już w trakcie zmagań.

Mając na uwadze zachowanie pana policjanta, śmiało można założyć, że przed główną bohaterką zostanie postawione niełatwe zadanie. Inna sprawa, że w zależności od podejmowanych przez nas decyzji, ona także może mieć całkiem sporo na sumieniu… - Zapowiedziano This is the Police 2 - wiadomość - 2018-01-30
Mając na uwadze zachowanie pana policjanta, śmiało można założyć, że przed główną bohaterką zostanie postawione niełatwe zadanie. Inna sprawa, że w zależności od podejmowanych przez nas decyzji, ona także może mieć całkiem sporo na sumieniu…

Co się zaś tyczy schematu rozgrywki – twórcy zamierzają wykorzystać sprawdzone rozwiązania, toteż podobnie jak pierwowzór This is the Police 2 będzie ciekawą mieszanką gry przygodowej i strategicznej. W trakcie zabawy będziemy zarządzać stróżami prawa i ulepszać ich ekwipunek. Autorzy zarzekają się, że tym razem policjanci będą nie tylko zasobem – każdy z nich będzie posiadał indywidualny zestaw mocnych i słabych stron; deweloperzy zamierzają sprawić, że poszczególni funkcjonariusze będą sprawiać wrażenie żywych postaci. Zresztą to samo tyczy się również mieszkańców miasteczka, a zjednanie sympatii wpływowych ludzi często uratuje nam życie; budowanie relacji z postaciami kluczowymi dla fabuły będzie więc równie ważnym elementem zabawy. Poza tym po raz kolejny przyjdzie nam podejmować niejednoznaczne moralnie decyzje – chcąc dopiąć swego będziemy mogli twardo trzymać się zasad… lub zdecydować się na nawiązanie współpracy z kryminalistami bądź na przykład poddać torturom nieszczęśników, którzy nie zechcą współpracować po dobroci.