Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2019, 13:07

autor: Adrian Werner

Astral Chain nowym projektem autorów NieR Automata

Znane z gry NieR: Automata i serii Bayonetta studio PlatinumGames zapowiedziało projekt Astral Chain, czyli przygodową grę akcji w klimacie science-fiction powstającą ekskluzywnie dla konsoli Nintendo Switch.

Gra ukaże się pod koniec sierpnia tego roku. - Astral Chain nowym projektem autorów NieR Automata - wiadomość - 2019-02-15
Gra ukaże się pod koniec sierpnia tego roku.
ASTRAL CHAIN W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: PlatinumGames
  2. Wydawca: Nintendo
  3. Gatunek: przygodowa gra akcji
  4. Platforma: Switch
  5. Data premiery: 30 sierpnia 2019 r.

Podczas Nintendo Direct zapowiedziano sporo nowych projektów. Jednym z najciekawszych momentów streama było ujawnienie projektu Astral Chain, czyli przygodowej gry akcji, nad którą pracuje znane z Nier: Automata japońskie studio PlatinumGames.

Astral Chain powstaje wyłącznie z myślą o konsoli Nintendo Switch. Prace nad grą powoli dobiegają już końca i jej premiera zaplanowana została na 30 sierpnia tego roku.

Na razie autorzy są dosyć powściągliwi w dzieleniu się konkretami na temat gry. Wiemy, że jej akcja toczyć się będzie w przyszłości, w multikulturowej metropolii Ark, która stanie się celem inwazji bestii z innego wymiaru.

Gracze pokierują policjantem lub policjantką ze specjalnej jednostki Neuron, mającej bronić miasto przed tym zagrożeniem. W walce towarzyszyć nam będzie robot, a kluczową rolę w potyczkach odegrają ataki kombinacyjne, wymagające ścisłej współpracy stróża prawa i jego mechanicznego partnera. Pomiędzy misjami będziemy mogli eksplorować miasto i prowadzić rozmowy z postaciami.

Na czele zespołu odpowiedzialnego za Astral Chain stoi Takahisa Taura, który pełnił rolę głównego projektanta przy Nier: Automata. Produkcję nadzoruje Hideki Kamiya, czyli ojciec serii Bayonetta, a za wygląd postaci odpowiada japoński artysta komiksowy Masakazu Katsura, znany z takich mang jak I"s, DNA2 czy Zetman.

  1. Oficjalna strona studia PlatinumGames