Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Astral Chain (Switch)

Astral Chain Switch

Trzecioosobowa gra akcji typu slasher od studia PlatinumGames, w której kierujemy parą policjantów broniących cyberpunkowe miasto przed inwazją potworów. Rozgrywka w Astral Chain koncentruje się na dynamicznej walce, którą można toczyć samotnie lub w 2-osobowej kooperacji.

Akcji | TPP | cyberpunk | science fiction | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | slasher | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Astral Chain (Switch)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

30sierpnia2019

30sierpnia2019

pudełko PL

30sierpnia2019

Nintendo eShop

Astral Chain to przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie science fiction. Tytuł opracowało japońskie studio PlatinumGames, a na czele zespołu stał Takahisa Taura, który pełnił rolę głównego projektanta przy Nier: Automata; produkcję nadzorował Hideki Kamiya, czyli ojciec serii Bayonetta.

Fabuła

Akcja gry toczy się w nieodległej przyszłości, w multikulturowej metropolii znanej jako Arka. Spokojne życie jej mieszkańców przerywa otwarcie bram do innego wymiaru, przez które na Ziemię zaczynają przybywać potwory. Do walki z tym zagrożeniem powołana zostaje specjalna jednostka policyjna Neuron, które członkowie w walce wykorzystują mechanicznych partnerów.

Astral Chain opowiada historię brata i siostry, którzy dołączają do jednostki Neuron. Na początku kampanii gracz decyduje, którą z tych postaci pokieruje, ale drugie z rodzeństwa i tak odgrywa istotną rolę fabule.

Mechanika

Astral Chain to przygodowa gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Podczas zabawy gracze udają się na misje bojowe, w których walczą z hordami przeciwników, co wymaga niemałej zręczności. W starciach zawsze towarzyszy nam posłuszny naszym rozkazom robot i kluczową rolę odgrywają ataki łączone, wymagające ścisłej współpracy stróża prawa oraz jego mechanicznego partnera.

Pomiędzy misjami gracze eksplorują miasto. Poznają wtedy tło fabularne i prowadzą rozmowy z postaciami niezależnymi.

Kwestie techniczne

Astral Chain oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w stylu typowym dla japońskich kreskówek. Warto wspomnieć, że za wygląd postaci odpowiadał artysta komiksowy Masakazu Katsura, znany z takich mang jak I"s, DNA2 czy Zetman.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 10+ GB

Ocena czytelników: 8,5 / 10 na podstawie 156 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199,90 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI Astral Chain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Czarny Wilk Ekspert 4 stycznia 2020

Slasher, w którym większość czasu zamiast walczyć wykonujemy prostackie i nudne fetch questy rodem z PlayStation 2 albo ultra irytujące, źle zaprojektowane zagadki środowiskowe. Gdy już bitwy toczymy, system walki tylko pozornie wydaje się rozbudowany, w rzeczywistości zaś zdecydowanie zbyt wiele rzeczy robi za nas - i do tego często utrudnia życie pracą kamery. Grafika potrafi zachwycać w miastach, ale większość czasu spędzamy w monotematycznym cyfrowym świecie. Całość uzupełnia miałka fabuła, dodatkowo psuta przez niemego protagonistę.

4.0
Astral Chain - zazdrośni gracze wystawiają negatywne oceny na Metacritic
Astral Chain - zazdrośni gracze wystawiają negatywne oceny na Metacritic

wiadomość5 września 2019

Serwis NintendoLife donosi, że Astral Chain - najnowsza produkcja japońskiego zespołu PlatinumGames - stało się celem tzw. review bombingu. Przyczyną złości graczy może być ekskluzywność gry dla platformy Nintendo Switch.

Recenzje Astral Chain. PlatinumGames stworzyło kolejny hit
Recenzje Astral Chain. PlatinumGames stworzyło kolejny hit

wiadomość26 sierpnia 2019

Gra Astral Chain doczekała się pierwszych recenzji. Krytycy są zgodni - nowe dzieło PlatinumGames to bardzo dobra i unikatowa produkcja, oferująca świetną rozgrywkę i wciągającą fabułę (oraz mnóstwo kotów).

Astral Chain – świeży zwiastun i data premiery gry autorów Nier: Automata
Astral Chain – świeży zwiastun i data premiery gry autorów Nier: Automata

wiadomość11 czerwca 2019

Stream Nintendo Direct stał się okazją do pokazania nowego zwiastunu Astral Chain, czyli gry akcji od autorów Nier: Automata. Potwierdzono również datę premiery.

Astral Chain nowym projektem autorów NieR Automata
Astral Chain nowym projektem autorów NieR Automata

wiadomość14 lutego 2019

Znane z gry NieR: Automata i serii Bayonetta studio PlatinumGames zapowiedziało projekt Astral Chain, czyli przygodową grę akcji w klimacie science-fiction powstającą ekskluzywnie dla konsoli Nintendo Switch.