Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Astral Chain (Switch)
OkładkaAstral Chain (Switch)

Astral Chain Switch

Trzecioosobowa gra akcji typu slasher od studia PlatinumGames, w której kierujemy parą policjantów broniących cyberpunkowe miasto przed inwazją potworów. Rozgrywka w Astral Chain koncentruje się na dynamicznej walce, którą można toczyć samotnie lub w 2-osobowej kooperacji.

Akcji | TPP | cyberpunk | science fiction | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | slasher | tytuły ekskluzywne Nintendo

Astral Chain Premiera Switch

30sierpnia2019

pudełko PL

30sierpnia2019

Nintendo eShop

30sierpnia2019

producent: PlatinumGames wydawca: Nintendo wydawca PL: ConQuest Entertainment a.s. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Astral Chain to przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie science fiction. Tytuł opracowało japońskie studio PlatinumGames, a na czele zespołu stał Takahisa Taura, który pełnił rolę głównego projektanta przy Nier: Automata; produkcję nadzorował Hideki Kamiya, czyli ojciec serii Bayonetta.

Fabuła

Akcja gry toczy się w nieodległej przyszłości, w multikulturowej metropolii znanej jako Arka. Spokojne życie jej mieszkańców przerywa otwarcie bram do innego wymiaru, przez które na Ziemię zaczynają przybywać potwory. Do walki z tym zagrożeniem powołana zostaje specjalna jednostka policyjna Neuron, które członkowie w walce wykorzystują mechanicznych partnerów.

Astral Chain opowiada historię brata i siostry, którzy dołączają do jednostki Neuron. Na początku kampanii gracz decyduje, którą z tych postaci pokieruje, ale drugie z rodzeństwa i tak odgrywa istotną rolę fabule.

Mechanika

Astral Chain to przygodowa gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Podczas zabawy gracze udają się na misje bojowe, w których walczą z hordami przeciwników, co wymaga niemałej zręczności. W starciach zawsze towarzyszy nam posłuszny naszym rozkazom robot i kluczową rolę odgrywają ataki łączone, wymagające ścisłej współpracy stróża prawa oraz jego mechanicznego partnera.

Pomiędzy misjami gracze eksplorują miasto. Poznają wtedy tło fabularne i prowadzą rozmowy z postaciami niezależnymi.

Kwestie techniczne

Astral Chain oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w stylu typowym dla japońskich kreskówek. Warto wspomnieć, że za wygląd postaci odpowiadał artysta komiksowy Masakazu Katsura, znany z takich mang jak I"s, DNA2 czy Zetman.

Ostatnia modyfikacja 26 sierpnia 2019

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / podzielony ekran / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 10+ GB

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 193 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.9 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Astral Chain cena w dniu premiery: 199,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Astral Chain

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.