Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiSwitch
Okładka Astral Chain (Switch)

Astral Chain Switch

Trzecioosobowa gra akcji typu slasher od studia PlatinumGames, w której kierujemy parą policjantów broniących cyberpunkowe miasto przed inwazją potworów. Rozgrywka w Astral Chain koncentruje się na dynamicznej walce, którą można toczyć samotnie lub w 2-osobowej kooperacji.

Akcji | TPP | cyberpunk | science fiction | na 2 osoby | kooperacja | przygodowe gry akcji | podzielony/wspólny ekran | slasher | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Switch
Okładka Astral Chain (Switch)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Switch:

30sierpnia2019157dni

30sierpnia2019

Nintendo eShop

Astral Chain to przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie science fiction. Tytuł opracowało japońskie studio PlatinumGames, a na czele zespołu stał Takahisa Taura, który pełnił rolę głównego projektanta przy Nier: Automata; produkcję nadzorował Hideki Kamiya, czyli ojciec serii Bayonetta.

Fabuła

Akcja gry toczy się w nieodległej przyszłości, w multikulturowej metropolii znanej jako Arka. Spokojne życie jej mieszkańców przerywa otwarcie bram do innego wymiaru, przez które na Ziemię zaczynają przybywać potwory. Do walki z tym zagrożeniem powołana zostaje specjalna jednostka policyjna Neuron, które członkowie w walce wykorzystują mechanicznych partnerów.

Astral Chain opowiada historię brata i siostry, którzy dołączają do jednostki Neuron. Na początku kampanii gracz decyduje, którą z tych postaci pokieruje, ale drugie z rodzeństwa i tak odgrywa istotną rolę fabule.

Mechanika

Astral Chain to przygodowa gra akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy trzecioosobowej. Podczas zabawy gracze udają się na misje bojowe, w których walczą z hordami przeciwników, co wymaga niemałej zręczności. W starciach zawsze towarzyszy nam posłuszny naszym rozkazom robot i kluczową rolę odgrywają ataki łączone, wymagające ścisłej współpracy stróża prawa oraz jego mechanicznego partnera.

Pomiędzy misjami gracze eksplorują miasto. Poznają wtedy tło fabularne i prowadzą rozmowy z postaciami niezależnymi.

Kwestie techniczne

Astral Chain oferuje atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną, wykonaną w stylu typowym dla japońskich kreskówek. Warto wspomnieć, że za wygląd postaci odpowiadał artysta komiksowy Masakazu Katsura, znany z takich mang jak I"s, DNA2 czy Zetman.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / podzielony ekran   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Oczekiwania czytelników: 7.8 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Astral Chain

Wymagania wiekowe Astral Chain

16+

Astral Chain nowym projektem autorów NieR Automata
Astral Chain nowym projektem autorów NieR Automata

wiadomość14 lutego 2019

Znane z gry NieR: Automata i serii Bayonetta studio PlatinumGames zapowiedziało projekt Astral Chain, czyli przygodową grę akcji w klimacie science-fiction powstającą ekskluzywnie dla konsoli Nintendo Switch.