Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 września 2019, 13:01

autor: Aquma

Astral Chain - zazdrośni gracze wystawiają negatywne oceny na Metacritic

Serwis NintendoLife donosi, że Astral Chain - najnowsza produkcja japońskiego zespołu PlatinumGames - stało się celem tzw. review bombingu. Przyczyną złości graczy może być ekskluzywność gry dla platformy Nintendo Switch.

Gracze złoszczą się na Astral Chain? - Astral Chain - zazdrośni gracze wystawiają negatywne oceny na Metacritic - wiadomość - 2019-09-05
Gracze złoszczą się na Astral Chain?

Niedawno miała miejsce premiera Astral Chain - przygodowej gry akcji od studia PlatinumGames, która jest tytułem ekskluzywnym dla konsoli Nintendo Switch. Produkcja została przychylnie oceniona przez recenzentów, o czym dobitnie świadczy średnia w serwisie Metacritic na poziomie 87%. Niektórzy gracze wystawili jednak omawianemu dziełu negatywną ocenę na wspomnianym portalu - liczba czerwonych” not przez moment była bliska trzystu, ale potem część została usunięta (obecnie jest ich trochę ponad dwieście). Zdaniem redaktorów kilku zachodnich serwisów gra stała się przedmiotem ataku, ponieważ... nie jest dostępna na innych platformach.

Praktyka tzw. review bombingu często jest wykorzystywana przez graczy do dawania upustu swojej złości lub rozczarowaniu. Potraktowano tak m.in. produkcje deweloperów, którzy zdecydowali się na wydanie wyczekiwanej gry wyłącznie w Epic Games Store.

Warto w tym miejscu odnotować, że w przypadku Astral Chain niektóre z negatywnych ocen są okraszone merytorycznymi komentarzami i mogą być po prostu przejawem prawdziwej krytyki. Wielu graczy wskazuje np. na rozczarowanie płynnością rozgrywki na poziomie 30 klatek animacji na sekundę (poprzednie tytuły PlatinumGames - Nier: Automata, Metal Gear Rising: Revengeance czy obydwie części cyklu Bayonetta - działały w 60 FPS-ach).

Jeśli faktycznie mieliśmy do czynienia z review bombingiem, to okazał się on spektakularną klapą - średnia nota użytkowników gry na Metacritic to obecnie 9.0, a przewaga pozytywnych ocen jest tak duża, że raczej nie da się jej wytłumaczyć jedynie interwencją redakcji wspomnianego portalu agregującego recenzje.

  1. Astral Chain – strona oficjalna
  2. Gry sierpnia 2019 – najciekawsze premiery i konkurs