Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 21 sierpnia 2019, 10:46

Matrix 4 powstanie, Keanu Reeves powraca do roli Neo

Keanu Reeves. Carrie-Anne Moss. Neo i Trinity ponownie spotkają się na ekranie, a obraz wyreżyseruje Lana Wachowski. Matrix i fani na całym świecie doczekają się kontynuacji.

Robimy to! - Matrix 4 powstanie, Keanu Reeves powraca do roli Neo - wiadomość - 2019-08-22
Robimy to!

A jednak! Matrix powraca. A wraz z nim Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss. Toby Emmerich, prezes studia Warner Bros. zajmującego się produkcją czwartej części legendarnej serii, potwierdził serwisowi Variety plotki i domysły, które piętrzyły się od kilku miesięcy:

Nie mogliśmy być bardziej podekscytowani decyzją, by wejść ponownie w Matrix z Laną. Jest prawdziwą wizjonerką – jedyną w swoim rodzaju i oryginalną twórczynią – i jesteśmy zachwyceni, że pisze, reżyseruje i produkuje ten nowy rozdział w uniwersum Matrixa.

Nowy rozdział. Będzie to zatem kontynuacja trzech wcześniejszych części (no, na 99,99%, bo wszystko się może zdarzyć). Na temat fabuły nie wiadomo, póki co, nic. I o ile Neo i Trinity pozostaną Reevesem i Moss (albo na odwrót), o tyle los Morfeusza (Laurence Fishburne) nie jest jeszcze znany. Być może źdźbło prawdy tkwi w plotce, jakoby postać miała zostać odmłodzona – z Matrixem był już łączony Michael B. Jordan. Wprawdzie jako odtwórca głównej roli, ale właściwie… dlaczego by nie.

Pomoc wizualna – tak wyglądają obecnie aktorzy wcielający się w głównych bohaterów serii. Morfeusza możecie sobie zasłonić ręką.
Pomoc wizualna – tak wyglądają obecnie aktorzy wcielający się w głównych bohaterów serii. Morfeusza możecie sobie zasłonić ręką.

Co jeszcze wiemy? Nad scenariuszem, razem z Laną, pracują Aleksandar Hemon i David Mitchell, a drugim producentem jest Grant Hill. Produkcja ma ruszyć na początku 2020 roku.

Głos w sprawie powrotu zabrała również Lana Wachowski:

Wiele z pomysłów dotyczących naszej rzeczywistości, które Lilly i ja zgłębiałyśmy 20 lat temu, dziś jest nawet bardziej aktualna. Bardzo cieszy mnie, że te filmowe postacie znów pojawiły się w moim życiu, i jestem wdzięczna za kolejną szansę, by pracować z moimi wspaniałymi przyjaciółmi.

Udziału drugiej siostry Wachowski, Lilly, nie potwierdzono.