Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 12 maja 2019, 22:20

autor: Konrad "Lazlo" Hazi

Nowy Matrix jednak bez Wachowskich? [Aktualizacja]

Wypowiedzi Chada Stahelskiego, dotyczące zaangażowania sióstr Wachowskich w produkcję nowego Matrixa, zostały sprostowane przez jego rzecznika. Słowa reżysera zostały źle zinterpretowane i były wyłącznie spekulacjami.

W zasadzie wiadomo tylko tyle, że prace nad czwartym Matrixem trwają. - Nowy Matrix jednak bez Wachowskich? Aktualizacja - wiadomość - 2019-05-12
W zasadzie wiadomo tylko tyle, że prace nad czwartym Matrixem trwają.

Aktualizacja

Po pojawieniu się w mediach wypowiedzi Chada Stahelskiego, dotyczących zaangażowania sióstr Wachowskich w produkcję nowego Matrixa, przedstawiciel reżysera wystosował sprostowanie, w którym stwierdził, że cytowane stwierdzenia zostały opacznie zinterpretowane.

Wypowiedź reżysera miała bowiem dotyczyć hipotetycznego scenariusza, według którego siostry Wachowskie miałyby brać udział w tworzeniu nowego Matrixa i nie miała ona na celu potwierdzenia tego, że tak faktycznie jest.

Oryginalna wiadomość

Wygląda na to, że prace nad czwartą odsłoną Matrixa trwają. Tak przynajmniej twierdzi reżyser filmu John Wick 3: Parabellum - Chad Stahelski, który przy wcześniejszych odsłonach Matrixa pracował jako kaskader. W wywiadzie dla Yahoo Movies UK Stahelski zdradził również, że w powstawanie filmu zaangażowane są siostry Wachowskie.

Po raz czwarty

Jestem bardzo szczęśliwy, że Wachowskie nie tylko tworzą Matrixa, ale również rozszerzają to, co wszyscy pokochaliśmy. Jeżeli utrzymają poziom poprzednich części, to wystarczy jeden telefon w stylu „Hej, chcemy Cię jako kaskadera”, a prawdopodobnie pojechałbym i pozwolił, by potrącił mnie samochód – stwierdził Stahelski.

Od premiery pierwszego filmu z cyklu Matrix minęło nieco ponad dwadzieścia lat, zaś plotki o pracach nad czwartą częścią pojawiały się już od dłuższego czasu. Dopiero teraz można jednak mówić o wiarygodnych doniesieniach.

Stahelski przyznał, że nie wie, kto będzie reżyserem czwartej części, jednak na pytanie, czy siostry Wachowskie są zaangażowane, stwierdził:

Tak, a jeśli będą potrzebowały pomocy, jestem gotów odłożyć absolutnie wszystko na bok i pomóc im.

W podobnym tonie wypowiedział się także odtwórca roli Neo w poprzednich częściach cyklu – Keanu Reeves. Zapytany o to, czy przyjąłby propozycję od sióstr Wachowskich, odpowiedział:

To byłby dar. Nie mógłbym odmówić. Na pewno.