Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2019, 08:59

autor: Adrian Werner

Chernobylite - zbiórka na Kickstarterze zakończyła się dużym sukcesem

Dobiegła końca kickstarterowa zbiórka na Chernobylite. Uzyskano sumę dwukrotnie większą niż cel minimalny, co pozwoli rozbudować zawartość gry.

Premiera pełnej wersji Chernobylite ma nastąpić w przyszłym roku. - Chernobylite - zbiórka na Kickstarterze zakończyła się dużym sukcesem - wiadomość - 2019-05-13
Premiera pełnej wersji Chernobylite ma nastąpić w przyszłym roku.
CHERNOBYLITE W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: The Farm 51
  2. Wydawca: The Farm 51
  3. Gatunek: survival horror
  4. Platformy: PC, XONE, PS4
  5. Data premiery na PC w Early Access: listopad 2019 r.

W serwisie Kickstarter dobiegła końca zbiórka na Chernobylite, czyli tworzoną przez polskie studio The Farm 51 grę osadzoną w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. W sumie autorom udało się zebrać 206 tysięcy dolarów. Tym samym dwukrotnie przekroczono cel minimalny, który ustalono na poziomie 100 tys. dolarów.

Podczas zbiórki autorom udało się osiągnąć kilka dodatkowych celów. Dzięki temu Chernobylite zaoferuje system craftingu uzbrojenia. Deweloperzy będą również w stanie zarejestrować autentyczne odgłosy występujące w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia i zaimplementować je jako efekty dźwiękowe w grze. Ponadto gracz otrzyma możliwość zwerbowania techno-szamana imieniem Tarakan, a mapa wzbogaci się o nową lokację w postaci Czerwonego Lasu, opisywanego jako „najbardziej radioaktywne miejsce na Ziemi”.

Niestety, podczas akcji nie udało się osiągnąć kilku celów dodatkowych, takich jak wirtualne muzeum, dodatkowe potwory oraz zwiększenie rozmiarów miasta Prypeć w grze.

Przypomnijmy, że Chernobylite zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Gra ma zadebiutować we wczesnym dostępie jesienią tego roku na PC. Na pełną wersję, jak również na wydania konsolowe, poczekamy do drugiej połowy 2020 r.

Warto dodać, że w planach jest udostępnienie wczesnego dema osobom, które wspomogły grę na Kickstarterze. Oparte ono zostanie na wersji alfa i ma zapewnić do dwóch godzin zabawy. Klucze mają zostać rozesłane w tym tygodniu.

  1. Oficjalna strona Chernobylite
  2. Strona gry na Kickstarterze